| Narccii a întrebat:

M cine imi zice si mie ce sa fac Fostul meu prieten abia acum mi-a vazut cica mesajul care l-am trimis acum 3 zile si el a dat vazut a doua zi pnm, Si el acum imi zice pai as vrea sa o luam de la inceput ca a vazut ca mi-am schimbat poza de profil si cred ca la cam deranjat pentru ca poza aia e beton si mna eu cred ca inca tine la mine dar mi-a spus ca deocamdata suntem doar prieteni... ceva sfaturi...

Răspuns Câştigător
| Anonim2322343a a răspuns:

Pe Facebook exista o optiune numita 'Marcheaza ca necitit' si poti sa faci mesajul de parca nu l-ai citit.
Ceea ce daci cu prietenul tau e decizia ta, dar pe viitor alege pe cineva care sa nu te aprecieze doar pentru aspectul exterior.
Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta!

2 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Cred ca fostul tau prieten, nu e sigur de loc ca ar vrea relatii cu tine, ceva nu ii comvine lui si ca sa se asigure ca nu va face ceva gresit vrea doar sa fiti prieteni.

Poti sa te comporti cu el ca prietena, nu partenera. Frumos, dar fara gesturi de dragoste. Si el poate o sa se gindeasca ca totusi esti destul de frumoasa si buna cu el..si o sa vrea sa te intrebe daca nu vrei tu., dar e posibil ca nu va sti cum sa faca asta sau pur si simplu te va intreba direct.

Asa cred eu dupa cum tu ai scris intrebarea. Sper ca te-am ajutat.