| Andreea1095 a întrebat:

Ma simt complexata de aspectul meu, de tot ce are legatura cu mine.Sunt nesigura de fiecare lucru pe care il fac.In generala eram inconjurata de prietene dar acum nu mai am nici una.De cand am intrat la liceu am devenit timida, m-am inchis in mine pentru ca toti colegii mei sunt frumosi si slabi.Am incercat sa ma schimb dar nu reusesc.Ma consider urata chiar si cu machiaj, nu stiu daca sunt neaparat grasa dar eu ma vad asa.Am 166,5 si 49 de kg.Sunt trista si singura in ceea mai mare parte a timpului si m-am saturat de toata rutina asta scoala-casa.Vreau sa fac ceva diferit, sa ma schimb dar nu reusesc. Ceva solutii?

Răspuns Câştigător
| Criinna123a a răspuns:

Bună, Andreea! big hug Parcurgând toți anii de liceu, pot să-ți zic, că am văzut multe situații ca ale tale. NU ești grasă! Crede-mă! La liceu, e foarte normal, să te simți uneori mai puțin frumos decât ceilalți, pentru că toți ne-am simțit măcar odată așa. Încearcă să intri în vorbă cu niște colegi/colege. Complimentează-le, și cere-le informații despre haine, cosmetice, etc. Apropie-te de ele. Așa, te vei simți, într-un fel, la fel ca ele. Atenție! Pentru asta, nu trebuie să te schimbi, doar dacă tu consideri că așa ți-e mai bine. Dacă te simți urâtă, ceea ce sigur nu ești, încearcă să îți pui stilul mai mult în evidență! Ți-aș da ceva sfaturi, acum depinde și de stilul tău! Dacă vrei, dă-mi mesaj, și vorbim! Multă baftă! >:d

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Poți să te apuci de un blog să îți scrii gândurile acolo te va relaxa sau să te apuci de un sport de fete.

Baftă!

| Andreea1095 explică (pentru OnuOnulică):

Multumesc pentru raspunshappy.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andreea,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| echilibru a răspuns:

De ce sa fii trista? ce rau ai facut in viata pentru a fi trista? fiecare suntem ceea ce vrem sa fim daca schimbarea ta se va produce din interior cu siguranta si exteriorul tau va fi altul. Kg nu stiu cat conteaza... trebuie sa te accepti asa cum esti daca ai stii de cata vremea vreau sa slabesc am incercat enorm de mult insa acum sunt fb asa cum sunt importante sunt alte principii in viata dacat 1-2 kg in plus sau minus bafta si sa ne auzim cu binehappy

| Andreea1095 explică (pentru echilibru):

Si tu ai fi meritat fundita.Din pacate se poate da doar una dar raspunsul tau m-a ajutat si sper ca data viitoare sa iti ofer o funditahappy.