| jessyk a întrebat:

Maine seara trebuie sa ma intalnesc cu un baiat care e foarte cunoscut la noi in oras pentru ca este foarte frumos si toate fetele vor sa stea cu el. El mi-a dat intalnire iar eu inca nu am acceptat deoarece fostul meu prieten este tare gelos si are impresia ca tot i se cuvine, e periculos.Imi e tare frica de ce s-ar putea intampla deoarece el deja a inceput sa scoata vb urate la adresa mea dar ele nu is adevarte.Baiatul care mi-a dat intalnire este mai mare ca mine cu 2 ani si nu stiu ce pot face ca sa ma intalnesc cu el deoarece il plac si eu dar si el ma place.va rog ajutati-ma?

Răspuns Câştigător
| EmilyWasHere a răspuns:

Pai, eu cred ca ar trebui sa te intalnesti cu el si sa-l lasi pe fostul sa fie gelos, oricum, tot o sa-i treaca odata si odata, iar daca te barfeste si vorbeste urat de tine, inseamna ca esti importanta, nu-i da satisfactie.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fostul tau e foarte imatur.
Nu-i da nici o importanta,iesi cu baiatul care iti place si,printre altele, explica-i si ce probleme ai...
Din moment ce te place se va oferi imediat sa te ajute, iar fostul va ramane doar cu rautatea lui!
Succes.

| Roberta a răspuns:

Buna. Deci dupa cum am inteles, tu iti doresti o relatie cu baiatul respectiv. Deci nu cred ca fostul tau prieten mai are o legatura cu restul. Tot ce trebuie sa faci e sa il ignori, daca el isi va da seama ca iti e teama de el va continua sa faca tot posibilul sa te indeparteze de actualul baiat de care ai spus si cine mai stie ce.Tu propune-i acestui baiat sa va intalniti intr-un loc mai restrans, explica-i cum stau lucrurile pentru inceput, si vei vedea ca e mai bine. Iti doresc succes.

| elenaa_7221 a răspuns:

Nuti fa griji. daca baiatul asta este cunoscut la tine in oras inseamna ca are multi prieteni care il vor ajuta in caz de nevoiewinking si in plus. il ti-a dat intalnire deci n-are probleme cu fostul tau...

| jessyk explică:

Intalnirea a fost anulata din cauza mea pentru ca am plecat din localitate...iar acum a ramas sa ne intalnim cand ma intorc dar eu m-am intors dar imi e foarte frica si nu i-am zis pana acum ce sa fac ajutati-macrying(?