| amOre) a întrebat:

Mm...si care este rolul sportului in viata voastra?
Pentru mine unul foare important deoarece imi dezvolta armonios corpul atit fizicit cit si psihic)
astept raspunsurile voastre?
= DD cine are o minte sanatoasa intr'un korp sanatos? big grin

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, a capitoul sport sunt `varza`laughing, din pacate nu prea le am cu sportul, adevarul e ca am si ceva probleme si nu pot depune efort mare; incerc sa am o alimentatie cat de cat sanatoasa dar cu sportul nu prea, rar practic sport, cel mai mult imi place sa inot!

| HBK a răspuns:

Miscarea fizica actioneaza si asupra creierului. Sportul ne ofera o viata mai sanatoasa si ne pregateste creierul pentru o batranete mai usoara. Fitness-ul are un impact aparte asupra capacitatii de cunoastere a persoanelor in varsta. Exercitiile stimuleaza sistemul nervos si pastreaza agilitatea creierului. Capacitatea de memorare poate fi imbunatatita oricand prin intermediul sportului fizic si mental.Am vrut doar sa generalizez, in speranta ca unii oameni ar putea sa vada in practicarea sportului un remediu, un mod de a rezolva anumite probleme.

| yanny`s a răspuns:

Eulaughing

pai sincer nu prea am timp pentru sport, dar incerc sa alerg, sa merg e jos mai ales, tongue

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Pe mine sportul nu ma ajuta decat sa imi stric mediile la scoala, am 10 peste tot si 8 la sport din cauza asta nici nu vreau sa fac sport vreodata in afara scolii

| bursuc a răspuns:

Eu cred ca...doar cei de la liceul astra din steagu