| izzabella01 a întrebat:

Nu mai pot! Ma doare ingrozitor burta de la menstruatie! Ce pot sa fac, asa acum usor? Iar apoi ce pastile sa-mi iau?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! aseara am zis ca avortez de durere..asa ca am luat o pastiluta de nimesulida si am putut sa adorm...

| wforweirdo a răspuns:

Ia Ibuprofen şi încearcă să te culci... ştiu cum e.

| YourMother a răspuns:

Mda, stiu cum e, ieri credeam ca mor, dar aveam niste Aulin pe acasa. Cica sunt foarte tari si mi-a trecut imediat.Nu stiu alte metode.

| MissDyDee a răspuns:

Acum ia o sticla umple-o cu apa calda si pune-o pe burta..mai alina durerea... apoi du-te la farmacie si cumpara-ti ibuprofen, nurofen, no-spa ce iti recomanda farmacista...tu ii zici problema ta si o intrebi ce e mai recomandat sa iei..si aia ieihappy

| MissDyDee a răspuns (pentru MissDyDee):

Dar vezi sa nu iei asa in fiecare zi sau de fiecare data pentru ca dupa se invata organismul tau cu pastilele si numai au nici un efect..sa numai vorbim ca afecteaza ficatu' si alte organe..deci trebuie sa le iei cu cap...

| haucara a răspuns:

Foarte naspa cel mai bine e sa stai la caldura si sa iti pui un prosop cald pe burta si pentru pastile mai bine ai consulta un medic dar poti sa iei si nurofen si sa iti faca cineva masaj pe spate in zona rinichilor...bafta