| raduspace10 a întrebat:

Nu sunt fumator, dar la ocazii ( petreceri ) uneori mai fumez. Ai mei nu stiu ca mai fac asta, si daca ar stii ar fi mare problema. Cand faceam asta fumam maxim 3 tigari ...ca sa nu ma miroase ai mei urmatoarea zi. Faza e ca e majoratul celui mai bun prieten al meu si am chef sa facem destrabalau maxim. Nu am problema daca beau, ma mai lasa ai mei la ocazii speciale ( nu ma fac manga, gen 250 ml whisky merge ) dar cred ca o sa fumez un pachet de tigari... poate chiar unul jumate toata seara aia. Daca petrecerea incepe pe la 8, le fumez pana pe la 1-2 noaptea si dupa, pe la 3 imi fac un dus ( mentionez ca o sa iau alte haine de la colegul acela ca sa nu se ia mirosul de tutun in ele ) si pe la un 5 ma intorc acasa, risc sa ma mai miroase ai mei? Va rog nu spuneti chestii gen " nu e bine ", pentru ca de exemplu in excursii am mai fumat un pachet, cand efectiv n-aveau cum sa ma miroase, si nu ma prinde deloc. Daca totusi pentru a nu ma mirosi facand acest lucru este insuficient, ce mai trebuie sa fac? Cu toate posibilitatile ca sa ascund mirosul, maxim cat se poate fuma astfel in cat sa nu mirosi dupa?

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Incearca in primul rand sa fumez tigari mentolate sau tigari slabe. Cele puternice miros foarte patrunzator. In al doilea rand, cumpara-ti un spray de gura, gume is bea cafea inainte sa ajungi acasa. DE recomandat era sa mesteci boabe de cafea pentru ca dispare mirosul, insa senzatia nu e prea placuta, asa ca poti incerca si cu cafeaua. Merge si daca mesteci frunze de menta.

| raduspace10 explică (pentru Lina1993):

Multumesc, dar intreb : cam cat efect are dusul asupra mirosului?

2 răspunsuri:
| alexandru4124 a răspuns:

Uite o solutie: tine un pachet de gume la tine si foloseste-l dupa ce fumezi, iar daca intreaba ai tai de ce mirosi a fum, le spui ca a fumat cineva langa tine si ca fumul s-a imbibat in haine. Eventual sa fie cineva de care stiu si ei ca fumeaza.