| Teo a întrebat:

Ce as putea sa folosesc ca sa imi curat corzile vocale? Am fost fumator destul de inrait(fumam cam un pachet la zi), acum le-am mai redus la maxim 10 tigari pe zi. Ce as putea sa fac in privinta asta?

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

"" redus la maxim 10 tigari pe zi ""
Egal cu ZEROOOOOOOOO "
Lasate de tot de fumat, mananca rational, evita frigul, bauturile acidulate, acru, iutele, lichidele fierbinti, inghetat, sucurile reci de sezon, fa vocalize, exercitii de dictie pina iti amorteste limba in gura, evita sa tipi, sa strigi si usor usor vocea se va reaseza la locul ei, dispare timbrul acela gen Mia Braia caracteristic fumatorilor(doaga harsaita).
Ca tratament sunt bune cele de mai jos, la prepelita ma refer desigur.
Bafta, auzi doar 10 pe zi...

| Chillcs a răspuns:

Din cate stiu eu, se foloseste oua de prepelita crude.

| ShArKeR a răspuns:

Faci miscare multa sa cureti plamanii si le lasi... intr-un un an, doi o sa-ti revii daca nu le poti lasa de tot nu stiu daca ai vreo sansa...

| Bubu8 a răspuns:

Incearca o lingurita de miere in fiecare dimineata, pe stomacul gol. Este buna pentru gat, dar si pentru stomac, plus ca iti ofera energie. Sper sa te ajute. Bafta! happy