| Innovation a întrebat:

Pe la ce ora este indicat sa se culce o persoana de 11 ani seara, daca dumineata se scoala la ora 7?

14 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pe la 21-22:00 sa faca nani profuuund:d

| Deny1333 a răspuns:

oricum, eu am aproape 13 ani și la vârsta ta, numai de ora de culcare nu țineam cont. laughing

| Candice a răspuns:

Somnul joaca un rol important pentru noi. Oricat de ocupata ai fi, trebuie sa dormi minim 6 ore pe noapte. Si pentru adolescenti, e recomandat sa prinzi o ora doua inainte de 00:00.

Sper ca te-am ajutat happy

| Gentiana a răspuns:

De obicei 21-22, daca te scoli la 7.

| ionela22 a răspuns:

Copii trebuie sa aiba 10, 12 ore de somn, iar adultii 8ore.La 22 ar trebui sa fii adormita.

| Brunetica a răspuns:

Buna! la ora 8 :*

| bogdang a răspuns:

Cam pe la 22-23, dar depinde si cat timp esti tu obisnuita sa dormi.

| alina_7878 a răspuns:

Pai e normal sa dormi cca 8 ore pe noapte... deci te-ai putea culca pe la 10, 11

| georgi97 a răspuns:

Pai eu iti recomand sa te culci la ora 23:15(maxim).si cand vi de la scoala poti sa dormi macar 3 ore si vei fi linistita.depinde doar de tine sa iti organizezi timpul

| Amy_9572 a răspuns:

Pai cel mult 23.Eu care ma culc la 2 si ma trezesc la 8, e destul de greu... sper sa nu faci ca mine, dar eu m-am obisnuit asa (bine, eu am 16 ani), deci pentru tine ramane 23winking

| axaal20 a răspuns:

La ora 22

| floryan221 a răspuns:

10 maxim 12 depinde ce organism aiwinking

| Criztina a răspuns:

Indicat este ca o persoana sa dorma intre 7 si 8 ore pe noapte

| bebbe10 a răspuns:

20:30 big grin