| Mesca_Cristina_1998 a întrebat:

Prietena mea cea mai bună " sora mea" a murit în accident rutier acum 2 ani si jumatate aproape și azi noapte am visat-o ca moare tot în accident de mașină. Ma uitam la ea și nu puteam face nimic. ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| UnBaiatNormal123 a răspuns:

Înseamnă ca tu ai un resentiment de vinovatie deoarece in subconștient tu crezi ca e vina ta ca a murit deoarece nu ai ajutat-o. Ideea este ca in vis, sa confrunți cu realitatea și sa îți dai seama ca nu este adevărat, așa treci peste.

| Mesca_Cristina_1998 explică (pentru UnBaiatNormal123):

Într-adevăr ma simt vinovată ca nu am mai petrecut timpul cu ea. căci dacă era să fiu la ea acasă poate o impedicam sa nu plece stiind ca o sa fie ultima dată când am sa o vad. sad

2 răspunsuri:
| Valrie a răspuns:

Nu cred ca inseamna ceva, iti este dor de ea, iar insasi moartea ei a fost un soc pentru tine, sunt doar vise, nu-ti bate capul cu asta.