| νєησм a întrebat:

Sall am un bunic foarte foarte nesuferit in copilarie a fost biciuit si batjocorit si intruna nu ma lasa daca nu fac ceva bine gata ma critica si ma aduce la disperare daca stie ca nu pot sa fac acel lucru de ce ma mai pune sa il fac mentionez ca are 64 de ani dabia astept sa moara si sa scap de el :X:X:X dar asta e o minune desi are accident vascular tot mai traieste dau funda la un sfat bun

Răspuns Câştigător
| Kid_4219 a răspuns:

Omoara-l tu laughing Pai... spune-i in fata ca il deranjezi si sa te lase in pace caci nu ti-e frica de el. Daca te va vedea "voinic" poate te va lasa in pace.

3 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Acuma gandesty asa copile, dar o sa-ti para rau cand mai cresti.Cei batrani asa sunt au idei fixe nu-i mai poti schimba.Nu-i bine sa doresti moartea sau raul altcuiva.

| djdani2010 a răspuns:

Nu este bine sa iti doresti sa moara.sad este bunicul tau totusi.
el te critica pentru ca isi aminteste ce patea el in copilarie.
Ar trebuii sa ii explici si tu ca: sunt nepoata/nepotul tau si nu ar trebui sa imi faci toate chestiile astea. un bunic nu isi critica nepoatul/nepoata.

| blackmesa a răspuns:

Fa ca mine.Ia drujba personala (sau imprumuta) si cand nu-i nimeni acasa,doar u si el, ademeneste-l in pivnitza (undeva unde nu se aude zgomotul drujbei) si fa-i o taietura.(mai poti folosi, daca nu ai benzina pentru. drujba,flex,bonfaier, topor, cutit). Toate astea daca esti sadic. Daca nu fa bine si spune-i ce te deranjeaza si incearca sa te apropii de el.Incearca sa faci treaba buna, sa-i placa, vorbeste cu e.Eu de obicei cand am de-aface cu un adult morocanos si sever stau numai pe langa el si ma invat sa fiu si eu la fel, sever si dur. Asa trebuie sa fii in ziua de azi. Bafta! laughing