| faranume_2206 a întrebat:

Partea a doua a intrebari precedente. Cum fac sa o uit pe fata respectiva? Pentru ca este destul de naspa sa tii la o fata iar ea, de fata cu tine, sa se pune pe bratele altui baiat si sa il sarute.

7 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu stiu despre tine, dar eu pot privi partea buna, respectiv rea a unei persoane, in asa fel incat daca vreau sa dispretuiesc pe cineva o fac, daca vreau sa ma indragostesc, din nou e dupa mine ( desigur, trebuie sa ma ajute putin si persoana respectiva ).Ar trebui sa fii atent la partile ei rele, la tot ce face si iti displace, in asa fel incat nu iti va mai placea de ea.

| ThePunisher a răspuns:

Desi ura e un sentiment negativ si nu il recomand nimanui, daca prietena mea s-ar pune in bratele altuia, nu cred ca as reactiona prea civilizat, si nu vorbesc de curaj de internet, din spatele monitorului, vorbesc de nervi adevarati si probabil ca ura pe care as simti-o ar fi la fel de adevarata. Iubirea, sau orice derivat al ei se anuleaza prin ura sau prin ignoranta. Daca nu o poti ignora, detest-o, uraste-o, pana te vindeci, apoi o s-o uiti... Cel mai bine insa este sa o uiti pur si simplu.

| MissLaura a răspuns:

Pai sunt fata dar sa iti zic ceva; DA-O draq DE curva! IMI provoaca SILAAAA!

| unknownn a răspuns:

Iti zici in gand: dao-n *** de curva ca mai sunt si alte fete in lume asta mai desteapta/frumoasa etc. ca ea

| faranume_2206 explică:

Deci trebuie sa o urasc sa nu mai sufar cand ii vad impreuna. Si cum pot face mai usor lucrul asta? Pentru ca, in fond, nu vreau ne aparat sa fiu in locul baiatului acela. Ma multumesc doar daca nu mai este atat de apropiat de el si vorbim ma mult. Orice mi-ar face imi vine greu sa o urasc sad

| faranume_2206 explică:

In cazul meu nu conteaza frumusetea ci sentimentele!

| atvLoVeR a răspuns:

Am patit si eu treaba asta!sadEu am uitato foarte repede!
Prima data am crezut ca glumesc dar dupa cateva ori chiar m-a enervat!
Am inceput sa nu o m-ai bag in seama,nici pe ea nici pe acel baiat,am incetat sa ma m-ai vad cu ea si cu acel baiat!
Pe strada nici pe unul nu m-ai salut si daca ieseai cu baiatul respectiv pe undeva prin oras sau cu un grup, lasa-te!
Eu i-am lasat doar in lista de messenger si de facebook!(Nu e obligatoriu. daca vrei ii stergi daca nu, NU!)
Asa am uitat eu de ea!
BFT! Ca m-ai sunt destule!winking