| Blondugri a întrebat:

Sunt clasa a 8 a si vreau sa merg la liceul militar deci am niste intrebari
Faci dus la comun?
E voie cu telefon/laptop?
Daca o sa am note de 5 si 6 are ceva?
Care este programul?
Dormi si cu cei de an mai mare?
Si daca e cineva din clasa a 9 a care e acolo si citeste asta imi poate spune si mie orarul?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu cred ca poti sa intri la o scoala militara daca ai note de 5 si 6!
In ce priveste dusul cu ceilalti, da, dormitoarele si baile sunt comune, asa cum este la armata!
Programul este tot ca la armata, de la 4-5 dimineata, inviorarea, splarea, imbracarea, mic dejun, ore, pranz, samd Programul este foarte strict si trebuie respectat fara cracnire, ca de aia alegi armata, sa iesi soldat care stie sa execute fara cracnire toate comenzile primite.
Nu dormi cu cei mari, ci doar cu cei de-o seama tie. Probabil in dormitaore cu 8-10 paturi, ca la o cazarma militara.

| Blondugri explică (pentru Violleta2022):

Voiam sa zic ca daca mai iau din cand in cand note de 5 sau 6