| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si traiesc cu bunica mea de la 7 ani.Am probleme mari de cand m-am mutat la ea din cauza unor. probleme de familie.Imi impune niste reguli tampite,ma obliga sa mananc pana nu mai pot... si gateste groaznic.Ea nu ma crede ca nu mai pot pana nu vomit,e obsedata de imbracaminte ma pune sa ma imbrac cu haine urate si ieftine,ma obliga sa dorm cu ea pentru ca zice ca singur cad din pat,diferite porcarii spune de ea. Daca refuz sa mananc face mult scandal multa gura pana si unchiul meu care e psiholog imi tine apararea si ma e inca ceva ma tot obliga sa crap in mine multa paine,manac la o masa 5, 6 felii termin intr-o zi o paine intreaga.Are cineva sugestii ce sa fac? Am relatia buna cu parintii nu sunt divortati ei stau la tara. eu locuiesc cu bunica pentru ca ea sta in oras si ma scutesc sa fac naveta.OOO si am mai uitat ceva si strabunica mea e prin preajma.

2 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Dragul meu trebuie sa faci ceva in privinta asta! Asta nu e viata mai bine convingeti parintii sa faci naveta decat sa te chinui asa. N ai nici pic de intimitate si libertate locuind cu b unica care iti impune regulile ei invechite si absurde.

| Moruz_Ioana_2001 a răspuns:

Obisnuieste te sa faci naveta