| Bogdan_7527 a întrebat:

Am 21 de ani si ma simt ca un strain pe lumea asta! parca toata lumea ma ignora sau ma iau drept prost atunci cand sunt bun si ii ajut.Simt nevoia sa imi iau viata, vreau sa imi iau viata, doar gandul la parintii mei ma opresc sa nu ma apropii de pastile, cutit, balcon sau altele. sad nu ma mai suport sa traiesc in lumea asta cruda si rea, lumea asta care nu te rasplateste cum trebuie pentru ceea ce faci sau ce esti.am nevoie de ajutor sa ma calmez crying

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bogdanele am impresia ca te doare capul nitel aziraised eyebrows
Ai 21 de ani si inca nu ai inteles ca a fi bun e cea mai proasta afacere pe care o poti facewaiting
E lipsa de respect sa dai sfaturi de viata cuiva care e mai in varsta ca tine, dar lasand la o parte codul bunelor maniere da-ti doua palme, baga capul sub robinet si spala-ti gandurile alea negre
Fi mai si tu ca restul lumii.Profitor.Din bun poti fi rau. Din rau bun...mai greu.Probleme cu fetele nu cred ca ai, cel putin n-ar trebui. Daca totul se rezuma la faptul ca esti luat de fraier, aia se poate schimba prin gandire pozitiva
Poti sa te duci si la cei mai renumiti psihologi din lume toti iti vor spune acelasi lucru:gandire pozitiva. Eventual o sa iti dea si medicamente antidepresive dar esti cam tinerel sa bagi chimicale in tine

| Razvan a răspuns:

Nici n-aveai cum sa ai probleme cu fetele, numai la cate victime ai facut cu poza asta pe TPUoh go on
Revenind.Crede-ma ca stiu perfect cum e ca pe unicele persoane pe care le iubesti sa le dezamagestiI don't want to seeDar stii cum se zice:o greseala spusa e pe jumatate iertata. Poate ca tu acum crezi ca e cel mai rau care ti se putea intampla dar nu e asa.Se putea mult mai rau. Daca mama ta are probleme incearca sa vorbesti cu tatal tau.Doar nu o sa te bata pentru asa ceva.Renunti la facultate, stai un an pe tusa, lucrezi pe undeva si incepi iar anul la alta facultate.Doar nu e un capat de tara
Si sa nu te mai aud cu ghinionulshame on youCe-i aia? Viata ti-o faci singur, nu mai crede in prostii de astea
Esti barbat in toata fire ce naiba Bogdane? Treci tu si peste asta.Si ai sa mai treci peste multe.Ideea e sa crezi in tine. Daca nu crezi, lupta e deja pierdutawinking

| Helvete a răspuns:

Hey, chill out! Exact asa ma mai simt si eu uneori, dar am invatat sa trec peste, desi e greu si nu credeam ca o sa reusesc. Nu are rost sa te sinucizi, desi asa pare. Totusi, mai da-i o sansa. Nu poate sa iti mearga incontinuu doar rau. Incearca sa vezi partile bune, desi ele par inexistente uneori. Nu te mai agita pentru altii, fiindca e ceva gen fiecare pentru el si nimeni nu te mai apreciaza, chiar daca meriti asta. Traieste mai mult pentru tine si o sa te simti mult mai bine. Nu prea mai ai in cine sa ai incredere in ziua de azi, adevarul asta e, dar e foarte bine pe cont propriu, fara sa te complici cu altii. E mult mai simplu. Mai gandeste-te si incearca sa vezi totul altfelwinking.

| ioana181 a răspuns:

Nu numai de dragul parintilor nu trebuie sa ajungi la gesturi extreme cum ar fi sinuciderea. Gandeste-te ca e imposibil sa nu ai un prieten adevarat, o fata care se gandeste mereu "cum sa-i spun ca imi place de el". Total de acord, lumea asta e a naibii si te loveste si cand esti la pamant, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa cedam. Eu azi am fost la doctor si am aflat ca am sanse sa raman surda. Asta mi se pare un motiv mai intemeiat de a imi lua viata decat faptul ca lumea e rea, insa trebuie sa continui. Toti continuam si dam din coate ca sa o scoatem la capat. Sper sa iti scoti din cap sinuciderea. Toate cele bune big grin.

| divinuu a răspuns:

Daca vrei sa vb cu cineva, poti sa-mi ceri id pe privat. T pup kiss

| divinuu a răspuns:

Andr33a_alexxya01happy...scuze.nu pot da mesaje pe TPUsad

| divinuu a răspuns:

Mai da-mi o data add ca nu stiu ce am facut de nu am acceptathee hee

| annutza a răspuns:

Hai ca iti las p privat id meu sa vb. ok? pup:*

| Sweet00gum a răspuns:

Mai bogdan. daca toata lumea ar gandi ca tine, pamantul asta ar fi pustiu. Stiu ca e greu sa treci peste "tradarea" celorlalti, a celor pe care tu credeai ca ii vei avea alaturi mereu, dar incearca!

gandeste-te ca Dumnezeu te-a trimis cu un scop in lume, iar tu nu ai dreptul sa iti iei viata! parintii care te-au crescut atatia ani... gandeste-te DOAR la ei si la raul pe care le-ai provoca tu daca ai face acest gest necugetat.

sunt sigura ca la faza cu facultatea parintii tai te vor sustine, te vor intelege. vorbeste cat mai deschis cu ei si explica-le... nu poti gresii tu cat pot ierta parintii happy

foarte mult te poate ajuta prietena ta... ai grija doar sa nu fie si ea ca restul, ca sa nu mai primesti inca un pumn in fata!

daca tot nu poti trece de gandurile negative, du-te la un psiholog, muuuuulta lume merge in ziua de azi!

daca nu, du-te la cea mai apropiata biserica si vb cu un preot, e gratis si te vei simti mai bine, promit happy
succes!

| Any_2443 a răspuns:

Ai mare dreptate cand spui ca lumea e cruda si rea.Recent am descoperit asta pe pielea mea.Am intalnit recent niste oameni extraordinari de tampiti si inculti care mi-au facut mult rau.Nu credeam ca pot exista persoane carora nu le place si lor linistea si armonia, pacea si intelegerea ci adora scandalurile, razbunarile, bataile fara motiv avand un mare talent in arta shantajului.
Urasc lumea in care traiesc si mai ales urasc persoanele carora le faci bine si iau gestutul tau ca fiind rau(ciudat dar mi s-a intamplat).
De la o perioada merg pe premiza: "Ignoranta aduce fericirea"

| Dania_7831 a răspuns:

Buna, Bogdan! Si eu cand sunt suparata ma gandesc la aceste lucruri, dar cand ma gandesc la persoana pe care o iubesc, la verisoara mea (la care tin enorm de mult) si la parintii mei, ma calmez. Pentru ca daca as parasi aceasta lume, ar suferi enorm de mult si asta nu vreau. Si in plus, tu ai 21 de ani, ai un viitor inainte. Eu ce sa iti spun, nu te gandi la astfel de prostii, caci nu are rost, Dumnezeu ti-a dat o viata, pe a doua nu ti-o mai da. Deci bucura-te te viata in felul tau. Stiu ca lumea e rea, eu una parca traiesc in lumea mea in care se afla doar iubitul meu, parintii mei si prietenii adevarati, restul', nu! Gandeste-te bine la ce vrei sa faci! Succes si sper sa nu faci vreo prostie! Te pup, pa!

♫ ♪ Daddy

| evelin_1888 a răspuns:

Bogdan patesc si eu asta foarte des.am 13 ani si de acum incep sa imi dau seama ca lumea e asa.nu ar fi o idee foarte buna sa iti iei viata...in viata exista si clipe frumoase pentru care merita sa traiesti, chiar daca poate sunt mai putine.
gaseste-ti un prieten adevarat, trebuie sa existe unul si pentru tine.
eu am multi prieteni dintre care unul este adevarat...de aceea ma simt cateodata singura chiar daca sunt inconjurata de multi oameni. oamenii rai trebuie ignorati, nu merita sa fie bagati in seama si nici sa beneficieze de bunatatea ta.
autosugestia ajuta. spune-ti ca vei reusi, ca vei trece peste toate problemele cu bine si asa va fiwinking

| dariuscoro a răspuns:

Wow frate daca esti tu cel din poza atunci sa stii ca esti frumos. si cei cu ideile astea la varsta de 21 de ani? Lasa-i dracu de oameni ignoranti ca daca esti bun cu ei te scuipa in gura. Nui mai baga in seama si cei care nu merita nu-i ajuta.
Bucurate de viata.Traieste clipa.

| tinka a răspuns:

Sal...

hm straniu dar aproape ca totsi cei care tsiau scris le-a venit si lor edeea asta cu sineuciderea...

stii inainte de a te gindi sa mori gandeste-te ca sun 1000 si 1000 care ar da totul pentru. viata dar no au! esti fericit deja))'

si in plus am avut si eu ideea cu sineuciderea... dar uite acum istsi dau sfaturi tie c de fapt nu merita s-o faci si ca viata e frumoasa!

vreau sa te convingi singurel de cuvintele mele... dar pentru. asta uita de gindul cela!

poate imi scrii in privat?

skype: Listen to your heart Moldova Anenii Noi... ))'

mi-ar face placerea (:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai tupeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o seringa si bagati niste aer in vena.asa nu o sa simti nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand, in primul rind asta este un pacat mare, in al doilea siniucigasii sunt oamenii slabi dar tu esti barbat, iate-n mini si mergi inainte deoarece fericirea iti va veni pe parcurs pe neprins de veste, tu nici n-ai sa te astepti la momentul in care vei fi pretuit si iubit de cineva si vei intelege ca ai o misiune in viata asta.Credema pe mine caci eu am trecut prin multe si am avut mari pierderi de la care altii se siniucideau de mult dar, le-am trecut pe toate, eu te-nteleg destul de bine ce simti, situatia in care esti tu este o ispita a vietii p-u tine sa stii ca cind vei ispasio vei intelege cuvintele mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Do it faggot! 1

| Andrei20 a răspuns:

Viata e un dar de la D-zeu. si numai prin obstacole necazuri, probleme te poti apropia de D-zeu. Cauta-l pe D-zeu pentru ca e aproape e pretuineni.

| littlemisssunshine_4297 a răspuns:

Va bogdan m-am indragostit laughing
de unde esti?
:X

| Bogdan_7527 explică:

Cata rabdare sa mai am mo fllory ca ma simt atat de singur.numai pot sa zambesc, incerc sa ma distrez sa uit dar imi este imposibil sad Prieten nu consider pe nimeni, doar cunostinta si spun asta pentru ca am "prieteni" cu care ma stiu de 12 ani si am mancat din aceeasi farfurie, am facut multe prostii impreuna cand eram mici, ne-am luat bataie impreuna, dar mie cand mi-a fost mai greu mi-a intors spatele sau a promis ceva si m-a uitat. iar eu crede-ma ca sunt genul de persoana care daca are o painde de ex. si vine un strain la mine si ma roaga sa ii dau si lui nici nu mai stau p ganduri si ii dau daca.

| Bogdan_7527 explică:

Ioana181 imi pare foarte rau si sper din tot sufletul ca medicii sa se fi inselat si sa fi sanatoasa toata viata

| Bogdan_7527 explică:

ONUTZU mai e inca ceva:eu ar trebui sa trec in anul 3 de facultate la sibiu, dar datorita unor greseli din trecut nu o sa trec.ai mei nu stiu de lucrul asta care care ma deprima la maxim.pe langa faptul ca imi e rusine sa le spun imi este frica pentru ca mama este mai sensibila cu inima si nu vreau sa pateasca ceva.numar zilele pana cand o sa inceapa facultatea si nu gasesc nici o solutie, imi e rusine de ai mei pentru ca numai eu stiu cat se chinuie saracii sa imi dea bani de buzunar sa nu imi lipseasca nimic iar cu toatea astea eu i-am dezamagit total. daca nu o sa ma sinucid as vrea sa plec in alta tara sa muncesc sa le dau toti banii inapoi.crezi ca e bine? jur ca nu stiu ce sa mai fac, iar p langa toate astea ghinioanele se tin lant de mine.

PS: probleme cu fetele nu am

| Bogdan_7527 explică:

ONUTZU mai e inca ceva:eu ar trebui sa trec in anul 3 de facultate la sibiu, dar datorita unor greseli din trecut nu o sa trec.ai mei nu stiu de lucrul asta care care ma deprima la maxim.pe langa faptul ca imi e rusine sa le spun imi este frica pentru ca mama este mai sensibila cu inima si nu vreau sa pateasca ceva.numar zilele pana cand o sa inceapa facultatea si nu gasesc nici o solutie, imi e rusine de ai mei pentru ca numai eu stiu cat se chinuie saracii sa imi dea bani de buzunar sa nu imi lipseasca nimic iar cu toatea astea eu i-am dezamagit total. daca nu o sa ma sinucid as vrea sa plec in alta tara sa muncesc sa le dau toti banii inapoi.crezi ca e bine? jur ca nu stiu ce sa mai fac, iar p langa toate astea ghinioanele se tin lant de mine.
PS: probleme cu fetele nu am

| Bogdan_7527 explică:

Da eu sunt in poza.cat sa ii mai suport frate ca numai de oameni din astia am parte.

| Bogdan_7527 explică:

Ok

| Bogdan_7527 explică:

Ramnicu valcea

| TheRcezarr a răspuns:

Buna bogdane sa incerc sa fiu scurt si la obiect 21 ""nu ma mai suport sa traiesc in lumea asta cruda si rea, La 21 nici nai idee macar cat poate fi lumea de rea si cruda, ai avut vreo 3 ghinione mai mari dar tot datorita greselilor tale,, si gata te plangi deja, la vreo 50 de ani cam cum ai face, bhh "Nu arata cu degetul decat inspre tine "Defectul provine in mica parte de la radacina. tiau dat parintiii tot cand ai fost mic" protezejat de cruzimea lumii 'de fata reala a lumii si acum cand esti Mare la orce dezamagire sau provocare a vietii arati cu degetu precum cand ai fost mic "veneai la mama si te plangeai " nu-mi da aia, x persoana " x de afara tia luat nu mai stiu eu ce etc." dar nu ai fost capabil de mic sa... muncesti sa-ti dea x lucru ''parinti nu trebuia sati de x degeaba " cand iti daruia ceva nu trebuia in mare parte din dragoste ci rasplatit pentru ceva etc, pe scurt ar fi fost. dar e greu sa spun pe scurt esti exact contrariul meu. eu pentru tot chiar si pentru a ma saluta cineva Muncesc sau rasplatesc, Legat de prieteni Iarta mult daca poti ajuta pe cineva ajuta, vorba mea "daca imi piermit "sa am prieteni am. in urma urmei nici parinti nu-s vinovati copii se cresc singuri. singuri piermit cea ce sa invete. bla bla bla, pe scurt, lasa nimicuri acestea, si vezi-ti de viata copile debia de acum incepe greutatile e un nimic ce ai patit tu e un fleak, ce te asteeapta. Dumnezeu cu mila pentru. fiecare om in parte,. as vrea sa ne mai auzim peste vreo 20 de ani, si sa-mi zici cam cum e viata nu acum, e ca si cum te-ai fi plans la 4 ani ca tia furat masinuta Vecinul., Cand ai sa fii mai, mare si daca ai sa ai ce,, are sa-ti fure, imprumute pana si caracterul, vorbele, visele sansele, Ferestete sa-ti afisezi fata care deja ai afisato in acest site deja esti o victima, caniii nu musca decat pe cei ce sunt mai slabi ca ei, dar daca latra mai tare, e posibil sa se retraga de nu se retrag cel ce latra mai tare decat al tine vocea suporta cosencintele, curajului sau, dar si muscat find a castigat doar prin faptul ca a latrat mai tare cat Dusmanul mai mare, la urmatorea sansa de provocare are sa stie cum sa se fereasca sa nu fie muscat si cum sa latre etc. am incercat sa pun in acest mesaj un mic sfat. dar nu te pot indruma eu cum sa-ti traiesti tu tu viata, Desi o incepi prost, Fa cum te duce capul si doar atat. Mai roaga "prietenii taii"sa nu mai fie intimidati doar de aspectul tau fizic, si sa te mai loveasca nitel peste fata MEN ca incepi sa iesi de pe banda, si e foarte simplu sa tii volanul drept, chiar daca masina trage stramb, forteza nitel lenea din tine si tine volanul vietii cat mai drept, iti urez succes, Fii tare (ca)cainilor le place carne mai moale. o savureaza nu o mananca pe toata de odata ci cate putin cate putin pana se topeste singura. de e tare o da deoparte si o mananca cand nu mai are carne moale, scuze de duritate, e un nimic, sunt niste cuvinte, Nu te lua dupa nimeni cine este in stare sa-ti dicteze tie ce sa faci., nimeni decat tu insuti succes men respect FIGHT TO WIN