| sasuke933 a întrebat:

Salut, am 24 de ani, lucrez.la.o fabrica, si in ultima vreme sunt criticat din toate partile ca sunt aiurit, cu capul in nori etc. Ei vorbesc cu mine ceva, eu inteleg altceva, uit repede anumite lucruri. Ei zic una eu inteleg alta. Sunt de 4 ani in fabrica si asa ceva nu am patit. Toti se poarta cu mine de parca ar vrea sa scape de mine. Ma simt marginalizat, eu sunt mai linistit de fel nu mai suport asa. Sunt si la facultate si.am licenta, plus stresul acesta sa fie cauza. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Sa nu renunti la studii! in niciun caz.
e posibil sa fie si un pic de invidie in jurul tau.
incearca sa te impui fara sa te lasi incalecat. daca simti ca nu faci fata sarcinilor de servici ca uiti etc. incearca sa te organizezi (fa-ti o agenda, noteza fi un pic mai atent) banuiesc ca nu sunt lucruri grele. dar ma rog, oamenii simplii daca vad ca unul dintre ai lor se ridica au obiceiul sa-i dea in cap, sa-l uniformizeze sa-l faca "egalul" lor. daca te-ai scapat sa spui ca dai licenta asta inceamna ca in curand vei fi dl ing, sau dl economis sau dl jurist etc. si asta pica prost pentru unii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pari ca ai 13 ani sau cel putin asa e vocabularul tau. Pai tu esti barbat sau femeie? Cum sa ii lasi pe altii sa te calce in picioare? Din momentul in care ai facut asta poti spune ca ti-ai ratat viata