| HallyBatk a întrebat:

Salut, am o dilema cu o colega, ma inteleg bine cu ea, dar avem o relatie cumva ciudata, nu ne comportam unul cu altul ca si cu ceilalti prieten i/e, nu stiu sigur daca o plac, dar simt ca o vreau mereu langa mine si vreau sa o stiu aproape. in fine acum ca v-am descris, dilema era ca ieri il imbratisase pe un coleg in joaca si eu m-am uitat lung simtindu-ma gelos si am facut "awwww" nestiind ce sa zic cand a observat si apoi s-a uitat la mine si m-a imbratisat mult timp strans.

Nu stiu ce sa inteleg, ma consolase ca nu am de ce fi gelos, se juca cu mine? Sunt confuz xD, de cand s-a intamplat asta sunt tot cu gandul la lucrul asta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti zic ceva, nu exista prietenie intre un baiat si-o fata, sau daca exista e de scurta durata, pentru ca acest timp de prietenie e foarte scurta, asa ca ai de ales, ori ii spui c-o placi si-astepti raspunsu`, ori taci din gura si-ti vezi de treaba ta, pentru ca prietena nu-ti e, nu exista prietenie in general, dar mai ales intre 2 sexe diferite.

| HallyBatk explică (pentru anonim_4396):

Insfarsit cineva care vorbeste direct. Mersi o sa vad ce se intampla maine la scoala, mai astept 1 saptamana sa vad cum merge tot si ii zic.

5 răspunsuri:
| Innsbruck a răspuns:

Invit-o undeva,la o plimbare sau la un suc doar voi doi, asa ca intre colegi.
Eu cred ca o placi, daca o vrei mereu langa tine.
Este posibil ca si ea sa te simpatizeze, dar nu te grabi si nu forta lucrurile, incearca sa faci cumva sa petreceti mai mult timp impreuna si poate o sa vina totul de la sine.

| Printesa10TM a răspuns:

Petreceti timp impreuna, vorbiti, spune-i ce simti. Si chiar exista prietenie intre un baiat si o fata, dar in majoritatea cazurilor se ajunge la sentimente mai puternice. Bafta!