| Porcar a întrebat:

Salut,am o perioada 2 luni in care am avut numai ghinioane, dezamagiri.Ce pot face sa ma simt mai bine, sa-mi mearga si mie mai bine?
P.S. nu am facut nicio fapta foarte grava(ca lucruri rautaciose mai facem cu totii) ca sa zici ca-s pedepsit de karma sau chestii.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ghinion, pe românește nenoroc.
Se poate schimba. În loc de nenoroc, să spui o lecție de viață din care am învățat ceva.
Astfel, ai avut o perioadă din viață în care ai parcurs mai multe lecții, ai învățat mai multe.

Răspuns Apreciat de Editori
| MPersephone a răspuns:

Modul in care gandesti afecteaza ceea ce tu numesti noroc sau ghinion. De fapt, nu exista asa ceva. Toate experientele negative invata sa le vezi ca pe lectii de viata, lucruri care nu trebuiesc repetate. Cand te vei gandi la ce ai invatat in loc sa te gandesti la esec, atunci lucrurile vor deveni mai bune.

| Porcar explică (pentru MPersephone):

Pai am invatat, am fost si optimist a mers bine o perioada de timp si dupa numai ghinioane un exemplu am iesit cu o fata de care imi placea si am vb cu ea iar ea s-a combinat brusc cu prietenul meu cel mai.bun

| MPersephone a răspuns (pentru Porcar):

Mare drama. Doamne fereste, s-au terminat fetele. Macar de ar fi ghinioane serioase.

2 răspunsuri:
| GirlOnline81 a răspuns:

" Ce pot face sa ma simt mai bine..."

Sa accepți viața așa cum vine: uneori îți este greu, alteori ți-e ușor...