| BestOfTheBest a întrebat:

Salut, am un laptop si vreau sa imi instalez windowsu. Dar nu imi boteaza cd'u.straight face ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| rutanklan a răspuns:

Dap. Trebuie sa intri in bios sa activezi optiunea cu boot from usb. Si alegi ordinea. Iti trebuie un stick de cam 4 gb pentru windows 7. Eu mai nou tot asa il instalez.

Dar trebuie inainte sa introduci imaginea de windows pe usb folosind windows 7 usb dvd download tool. Imaginea poate fi chiar si cd-ul original.

2 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Instaleaza de pe stick usb.

| BestOfTheBest explică (pentru rutanklan):

Si cum fac? dau restart si botez?

| rutanklan a răspuns (pentru BestOfTheBest):

Dap. Trebuie sa intri in bios sa activezi optiunea cu boot from usb. Si alegi ordinea. Iti trebuie un stick de cam 4 gb pentru windows 7. Eu mai nou tot asa il instalez.

Dar trebuie inainte sa introduci imaginea de windows pe usb folosind windows 7 usb dvd download tool. Imaginea poate fi chiar si cd-ul original.