| DaRK_8670 a întrebat:

Salut as dori sa ma ingras cu vreo 1-2 kg niste sfaturi Mersi

Răspuns Câştigător
| Francesca17 a răspuns:

Buna :-x!
Incepe sa mananci dupa ora 10 si incepi sa pui;-)!
Sau uite un meniu pentru a te ingrasa:
Dimineata: 4 felii cu unt un ceai!
Pranz:3 Polonice de ciorba, paine 5 felii!
Printre mese:Friptura sau Paste cu sos sau prajituri, fructe pentru a te mentine in formawinking!
Cina: Manca felul 2 cam 2 polonice cam 7 felii de paine, iar apoi ceva constistent!
Seara:3 Sandwish-uri si Apa 2 cani!
Apa iti da stabilitate te mentine in forma exact ca si fructele si iti pune foarte putina carne pe tine de ex. daca bei cam 7 cani de apa pe zi o sa te mai ingrasi asta a spus doctorul meu de familiewinking!
Ma bucur ca te-am ajutat, Bafta kiss!
Funda puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

Pentru a te ingrasa trebuie sa ai un regim hipercaloric,principalele preparate trebuie sa fiu pe baza de glucide:paine,unt,smantana,margarina,branzeturi grase,maioneza,fructe uscate,alune, nuci, migdale.La pranz pentru stimularea pofte de mancare este indicat un pahar de bere sau vin.Ca desert poti consuma budinci,prajituri de tot felul, inghetate. Exemplu de meniu:dimineata -paine cu unt, cacao cu lapte si zahar.Ora 10: doua felii de paine cu unt, mezeluri, lapte indulcit cu miere.La pranz:supa sau ciorba cu carne si taitei,cartofi prajiti sau piure cu unt, carne grasa si salata de legume, budinca cu sirop de fructe. La ora 16 :lapte cu cacao, paine cu unt si dulceata.La cina:cartofi prajiti peste care pui putin unt,salata verde sau de legume,sandivisuri cu unt si mezeluri,nuci, banane, fruct uscate. Asta este un exemplu de meniu care asigura 3500 calori,poti sa-ti faci singura alte meniuri,tinand cont ca in alimentatia ta sa fie incluse,in primul rand,glucidele. Este interzis sportul, iar dupa fiecare masa este indicat sa te odihnesti macar o ora, si sa dormi 9-10 ore pe noapte. Daca urmezi acest regim te ingras 3 kg intr-o luna, sau maximu dou luni, depinde de metabolizmul tau.Sunt persoane care s-au ingrasat intr-o luna si altele in dou luni. Bafta

| Fortune a răspuns:

Baga cola si cipsuri, mec, nu fa miscare