| vasiliustefan98 a întrebat:

Salut baieti si fete am si eu o problema adica nu asi numio problema dar in fine.dece eu la matematica adica nu nu mai la mine dar cand ne mai da notite la matematica ne da sa le invatam bun eu le invat bine asa a doua zii ridic mana mereu si uneori nu prea mai stiu atunci ma pune cand nu ridic mana ce sa fac aa. apropo sunt in clasa a 5a la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Așa fac majoritatea profesorilor.Atunci când ridici mână ei își dau seama că tu ai învățat, iar când nu dinadins ești numit uneori, fie ca să vadă dacă ai invățat toată lecția și nu anumite părți din ea sau ai rămas cu ce ai reținut din clasă, fie vrea să-ți pună o notă mai bună.Fii activ la toate orele, nu ai cum să schimbi situația.
Pa, pa.