| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, ce pot sa fac sa invat mai bine cand e muzica pornita langa mine pentru ca atunci cand da cineva(din alta camera) drumul la muzica sau cand se joaca cu usile sau cand se comunica si asa mai departe ce au sunet fiind se aude asa de tare incat se aude la mine. E suficient cat sa uit tot ce am invatat. Cum as face sa retin totul la fel de bine ca si cum sunt singur acasa (cand sunt singur acasa invat mai bine pe de rost decat cand e cineva care face galagie)? Imi pun 2 casti pe mine si tot aud ce zic.

3 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

E simplu te duci peste ei si le zici "Baaaa incerc si eu sa invat ca sa nu ajung un dorel care toarna asfalt pe strazi" iar ei trebuie sa fie oameni de inteles. Ori daca nu vor, te duci tu intr-o camera mai departe de ei

| SacuiuRobert926 explică (pentru aimullah123):

Dar ei stau in mijlocul camerei (sunt la bloc) ce fac merg pe strada, pe deal (undeva in liniste) unde e frig rau si sa invat acolo?

| acerr a răspuns:

Wooo ce rau, nu poti retine nimic pentru ca nu te poti concentra, dar ei cum invata daca muzica nu se opreste?