| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am mai pus odata o intrebare de genul asta, dar nu conteaza. Am cunoscut acum cateva zile o fata (blonda ochii albastrii), un prieten mi-a facut cunostinta cu ea, si i-a zis ca o plac (asa este, o plac). I-am zis si ei ca e draguta. Vorbeste frumos cu mine, mi-a aratat albumul ei cu poze. Se opreste din cand in cand si se uita la mine, imi zambeste. O salut si ma saluta si ea, zambind ori de cate ori ne vedem, mai stam de vorba. Credeti ca ma place? (am 12 ani si ea la fel, suntem in clasa a VI-a nu la aceeasi scoala). Astept raspunsuri bune, cel mai bun primeste funtita. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Nu poti stii cu exactitate daca te priveste ca pe un amic sau ca pe un eventual iubit, cert este ca se simte bine in prezenta ta!
Pentru o conceptie tangibila e cazul sa porti o discutie cu ea, discutie care sa cuprinda un subiect despre o eventuala relatie pe viitor. Te duci si-i spui exact ceea ce simti, fara a apela la interpretari, fetele apreciaza baietii indrazneti (in sensul bun al cuvantului) si loiali. Bafta.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca te place din ce spui tu. Sunt toate semnele posibile. Acum depinde si daca ti se pare doar sau nu. Incearca sa o cunosti mai bine. Vorbiti despre ce va place voua mai mult in materie de muzica, filme, pasiuni mai speciale. Incearca sa o cunosti mai bine. La 12 ani e devreme pentru o relatie in adevaratul sens al cuvantului dar poate fi ceva frumos.

soothe
| soothe a răspuns:

Te place dar sa stii ca esti prea crud pentru ea. Poate ca trebuie sa mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai creste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc.

| Meliii a răspuns:

Salut, uite eu as zice sa prinzi curaj si sa o intrebi, adica stiu ca la varsta ta esti cam rusinos, dar asta ar trebui sa faci! Multa bafta, si sunt curioasa ce s-a intamplat mai departe!