| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot face o iubita? Sunt a 10 a la liceu. Eu ma cataloghez ca fiind un urat ( am cosuri pe fata, sunt slab etc.), cum pot face o fata sa fie atrasa de mine? Mi-a placut de multe fete in trecut, degeaba, sufar mereu dupa ele, chiar si acum mi se intampla.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Incepi prin a lucra cu tine:
- iti cureti afta si ti-o intretii curata, prin spalarea zilnica cu apa sis apun, de 2 ori pe zi, dimineata la trezire si musai cand intri in casa, de la joaca, sau dupa ora de sport, sau de oriunde ai veni, de afara, pentru ca praful si impuritatile din aer se depun pe tenul tau, infundand porii, sufocandu-i si asa apare acneea (cosurile).
Apoi, te apuci serios de un sport (individual sau de echipa), care et va ajuta sa-ti dezvolti corul, sanatos si armonios.
Hrana sanataosa fiid extremd e importanta
Cu putin noroc in 6-12 luni, ajungi sa fii schimbat in bine si cu sasne mari sa agati fete.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tot te complexeaza atat ca ai cosuri si esti slab in loc sa stai sa-ti plangi de mila despre cat de nenorocos esti de ce nu te duci la dermatolog sa-ti dea un tratament si la sala sa-ti dezvolti muschii sa nu mai fi asa slab? Dar deh, e mai usor sa stai sa plangi pe aici despre cat de grea e viata si cum nesimtitele astea de fete nu vor sa se uite la un tip care nici macar pe el nu se iubeste

| Plato a răspuns:

Uite cate greseli:
1. Nu poti face pe cineva sa te placa, ori e, ori nu e
2. "Mi-a placut de multe fete" - sugestia mea e sa cauti una pe care o iubesti, nu pe care o placi
3. Frumusetea e in ochii privitorului, cu siguranta nu esti urat.
4. Ai vreme in viitor, altele ar trebui sa te preocupe acum, cariera de exemplu.

| ady18 a răspuns (pentru Plato):

Rectific iubesc pe o fata, doar ca ea nu ma place.
Cariera mie imi trebuie permmisu

| Plato a răspuns (pentru ady18):

Iubesti zici? Vrei sa testam?

| KindKid17 a răspuns:

Prietene aici trebuie sa lucrezi la tine in general. Bea multe lichide, mergi la sala cu cineva ca sa prinzi curaj si ajutor, lucreaza, mergi la dermatolog ca sa scapi de cosuri, tunde-te la un salon ceva mai cu stil. Ai grija la tinuta ta, la incaltaminte. Fii manierat, nu injura. Am zis rapid pe scurt, esentialul. Fa toate astea, iar fetele vor veni de la sine, crede-ma!winking

| Eusuntaici63829dj a răspuns:

Îngrijește-ți tenul, fi drăguț cu fetele și ai mai multă încredere în tine. Orice fată admiră asta.