| Mzq_Cristy_1984 a întrebat:

Salut, ieri am fost oprit de controlori la Stb si am luat o amenda de 500 lei, dar nu mi-a facut nici un proces verbal doar a zis ca imi va veni acasa.
Am luat amenda sau doar a vrut sa ma sperie?
Eu stiam ca elevii merg gratuit cu carnetul de la 1 ianuarie si asa scrie si la ei pe site

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ți-a luat datele din buletin, și nu a completat nimic pe loc, și îți vine ceva acasă, dta poți să contestezi, să negi ce spun ei acolo, în termeni legali.

| Mzq_Cristy_1984 explică (pentru sadrian46):

Mi-a luat doar cnp-ul din carnetul de elev

| Adry05 a răspuns:

Si de ce nu le-ai zis lor faza cu carnetu?

| Mzq_Cristy_1984 explică (pentru Adry05):

Pai i-am zis si imi zicea ca ma contrazic cu el si nu a vrut sa inteleaga

| Mzq_Cristy_1984 explică (pentru Adry05):

Pai am zis si dupa se enervase si zicea ca ma contrazic cu el