| JIGSAW3D a întrebat:

Imi place de o fata de 12 ani si eu am la fel. Suntem in aceeasi clasa. Si as vrea sa fim impreuna Suntem prieten - amici, eu fac mereu glume ii zic bancuri ma prostesc adica sunt mai diferit. Si ea am observat ca si ea ma place. De exemplu cate odata se uita la mine din nu stiu ce motiv. Rade la glumele mele, am auzit-o cand a zis ca sunt simpatic. Deci ce sa fac? Cum sa ii spun ca o plac. Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cheam-o la un suc, sau pur şi simplu într-un loc mai deschis, dar cu puţină lume, şi străină, undeva unde puteţi vorbii normal, doar voi 2. Spune-i c-o placi, şi dacă zice că şi ea, atunci întreab-o dacă vrea să fie cu tine. Totuşi, dacă ea este o tipă mai timidă, atunci spune-i pe mess, dar asigură-te că e ea înainte.

| JIGSAW3D explică (pentru Adry05):

Da dar eu nu pot sa o duc la suc. Sunt de la sat. Si nu stiu daca vrea sa mergem cu masina. Nu ca nu asi avea posibilitatea financiara dar nu cred ca vrea ea.

| Adry05 a răspuns (pentru JIGSAW3D):

Atunci cheam-o in alt loc. happy

| blacksoul69 a răspuns:

De ce nu iesiti la un suc, intr-un parc si ii spui adevarul intr-o gluma, sau jucati adevar si provocare...(metoda de copil)