| sined99 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi pentru o meserie de viitor?

1 răspuns:
| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Pf. Pai cred ca mai intai ar trebui sa te gandesti ce iti place tie sa faci cu adevarat si in functie de asta sa iti alegi meseria. Din cate stiu eu la momentul actual se cauta forta de munca in domeniul informaticii, ciberneticii si se plateste si destul de bine. Dar in zilele noastre toti au cate doua facultati si nimeni nu stie sa faca nimic. Oamenii refuza sa faca si munca gen tamplar, instalator si chestii de genu. Toti vor sa lucreze la birou si sa dea ordine. Asa ca, dupa mine, ai putea sa iti alegi si un astfel de domeniu, dupa care sa iti deschizi propria afacere. happy