| RobertBretoteanEmanule73 a întrebat:

Salut,mi-am făcut gaură in ureche cu pistolul și am un Cercel medical, azi e a2a zi și as vrea să îl scot că nu mai vreau să îl port
Niște sfaturi?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stii sa il scoti sau ce? Il scoti pur si simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Daca nu vrei sa il mai tii, scoate-l si gata.
Daca gaura este data recenta, are sa se vindece intr-un timp mai scurt.

Ai grija sa dezinfectezi locul atent, luand masurile de siguranta potrivite.
Poti spala zona respectiva cu apa calda si sapun. Are sa mai fie sensibila o perioada, sa stii.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.s. Data viitoare, mergi la un specialist, hotarat fiind de a-ti da gauri. Sa nu le regreti apoi si sa nu te infectezi singur, barem.