| emaopris a întrebat:

of... simt ca o iau razna pe zi ce trece. Parca am ghinion in fiecare zi. Saptamana asta a fost groaznică pentru mine, acum câteva zile am postat o poza pe rețelele de socializare machiată mai ciudat Ma rog m-a machiat o fetita. Dar eu mi-am facut o poza si am postat-o dar nu ma gândeam ca o sa faca tot liceul de mine, mi-am luat mistouri grave. Am suferit foarte mult. A doua zi, la scoala imi venea sa ii iau pe toți la bătaie, la făceau şi ma injurau in toate felurile. Astazi, m-am enervat atat de tare si mi-am spart telefonul. Noroc ca încă mai functioneaza.
Am nevoie de cat mai multe sfaturi pentru ca, simt ca intru într-o depresie totala. La şcoală parca nimeni nu ma suporta. Chiar am nevoie de ajutor

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar prieteni? de fel esti timida?

| emaopris explică (pentru RAY):

Pai....prietenii, nu am foarte multi pentru ca ma considera toti o ciudata. Si da, de fel sunt timida. Dar ma enervez repede

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, tu esti cea care genereaza barfa si prostia cu care esti tratata.
Daca iti foloseai creierul inainte sa pui poza aceea, nu te comenta nimeni, din pacate, dupa cum spuneam, cand faci lucurui fara cap, este nromals a suferi pentru ele!

Eu spun ca, de vrei pe viitor sa nu mai fii barfita si sa se rada de tine, ori nu mai postezi nimci pe FB ori intrebi pe cineva mai inteligent, daca ce ai postat este bun, ca sa eviti sa mai alimentezi liceul, cu prostioare de care sa rada.

| OldSoul a răspuns:

Cauta-ti un iubit cu bani/masini etc, asa macar vei fii invidiata.

| RainmakerX a răspuns:

Sii de ce ti-ar pasa tie de parerea lor?
Sincer, este dragut din partea ta ca ai postat acea poza. Ai facut o bucurie acelei fetite.

Lumea este plina de tot felul de scarbosi si de persoane care o sa te contrazica pana si atunci cand o sa alegeti aceleasi lucruri.

Vad asta zilnic. Tu trebuie sa faci ce consideri, sa zambesti si sa nu pui la suflet NIMIC din ce iti spun cei din jur atata timp cat tu nu le dai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholog/psihiatru, nu te teme, exista medicamente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva normal, nu iti pot da sfaturi pentru ca ma aflu aproximativ in aceiasi situatie.Sunt luat la misto mereu, doar ca in loc sa ma plang, ma iau cu toti la misto, si eventual am ajuns o caterinca umblatoare, si pana la urma toata lumea ma ignora, probabil nu te-am ajutat cu nimic, dar poate a fost ceva, o sa se rezolve in timp, cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu, si eu te as fi evitat.
bine, au fost de a dreptul porci ca au inceput cu injuraturi si astea, dar hăhăitele cam asta merita.

| leapșa a răspuns:

Stii cine a comentat despre tine?
Frustratii, da, aia. Ei n-ar avea curaj sa posteze aceeasi poza cu ei, pentru ca le este frica, nu au atat de mult incredere in ei si sunt plini de insecuritati.
Dar tu n-ar trebui sa te infurii cand ii vezi, deoarece asta le va alimenta prostia si placerea te a te tortura. Da-i la dracu, ia-le comentariile ca pe o gluma.
Spune-le "Ehhh, mie-mi place, daca tie nu, nu-i treaba ta." sau "Avem gusturi diferite, ce sa-i faci?"
Daca atat le debiteaza mintea, atat nu pot intelege ca nu era o poza serioasa, n-ai ce le face.
Oricat de buna ai fi si oricat de mult bine ai incerca sa faci, oamenii tot vor comenta de tine. Mereu va fi ceva deranjant, chiar daca tu incerci sa faci numai bine.
Asa ca da-i incolo, nu mai pleca urechile la spusele lor si fii tu, iubeste-te pe tine. Cine nu se simte bine cu sine, cine are probleme acasa si nu se poate manifesta cum vrea (si unde vrea), cand va scapa din acel loc, va incerca sa-si verse furia si tristestea pe altii care au o viata mai buna ca el/ea.