| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am o problema. Diriginta mea imi controleaza viata.Nu ma lasa sa am prieteni sau sa stau la scoala cu copiii de alte clase, chiar daca parintii mei ma lasa.Eu de fel ma machiez mult, cu gene false si multe altele.Am mers in excursie si m-am dat cu rimel.Toti isi faceau poze, am facut si eu si le-am postat pe story.Erau poze cu fata, tata stia de ele si nu erau vulgare.
Apoi a fost ziua surorilor mele si tata ne-a dus la o fata sa ne machieze.Ne-a facut poza si ne-a pus pe facebook.Eu am postat poze pe Instagram.
Azi diriginta mea m-a certat ca de ce m-am postat asa machiata in excursie.Mi-am cerut scuze.Mi-a zis ce sunt cu pozele de pe Facebook lui tata.M-a luat la intrebari ca cine m-a machiat,pentru ce, de ce si etc.A zis ca daca ma mai postez pe retele de socializare sau ma machiez vreodata, il cheama pe tata la scoala(tata stie de tot, dar diriga mereu infloreste povestea si imi este frica ca ii baga minciuni lui tata) si imi scade nota la purtare.Nu m-am machiat vreodata la scoala! Doar acasa ma machiez si postez. Cedez psihic, este normal?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Roagă-l pe tata sa meargă la școală sa o roage frumos și respectuos sa te lase în pace, dacă la școală mergi nemachiata.

| Violleta2022 a răspuns:

Diriginta ta are dreptate sa te tina din scurt la scoala, ca esti acolo sa inveti, nu sa te prostituezi sau sa te exchibitionezi cum vrei tu.
Lasa machiajele si pozele ca poti fi exmatriculata daca nu te comporti ca un elev la scoala, acolo mergi NUMAI sa inveti si sa faci ce -ti spun profesorii, nu ce vrei tu.

Tatal tau te lasa sa faci ce rei acasa, nu al scoala, unde dirigintele si directorul scolii fac regulile si impun respectarea lor.

Daca esti incapabila sa intelegi de ce mergi la scoala, probabil ca vor fi chemati parinti si li s eva aduce la cunsotinat comportamnetul tau, toatal neadecvat de la scoala si posibilitatea exmatricularii.

| SaOCorectamPeVioletaV5 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti Violeta. Sa iti pui o poza pe Instagram inseamna la tine sa te prostituezi? Ce ai patiti in tinerete de versi acum frustrarile astea pe copii astia?

Ce fail de raspuns.

| Sapersters a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti Violeta, fata a specificat negru pe alb, că la școală nu folosește makeup, doar în afara scolii, din nou scrie negru pe alb. Învață să citești, nu mai fi analfabeta functionara, încearcă sa pricepi ceea ce citești, vad ca toată ziua stai pe TPU, altceva mai bun nu ai de făcut, e doar un copil, cum poți sa ii vorbești în felul asta? nu crezi ca,, prostituție " e un cuvânt prea puternic?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sapersters):

Mai baiete, vezi-ti de frecatul cucului si lasa raspunsurile mele, pe care nu esti capabil sa le intelegi.

| BiancaaEB a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu intelegi, eu la scoala nu ma machiez

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate că diriginta ta este mai conservatoare și nu îi plac anumite chestii pe care le faci, cum ar fi machiajul, dar asta nu înseamnă că are ceva personal cu tine. Poate considera că te expui prea mult pe social media iar ea poate nu e adaptata la lumea actuală, fiind de moda veche.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Atâta timp cât nu ești la școală, este strict alegerea ta ce faci în timpul liber.
Spune-i acest aspect tatălui.
Probabil are mai multe așteptări de la tine față de restul, altfel nu știu de ce ar părea obsedata de viata ta care nu o privește.

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu este normal ca la varsta ta sa te machezi sa pui gene etc mai bine iti vezi de scoala daca nu vrei sa ai problme grave dupa aia va vaitati de ce ajungeti in anumite locuri...

| Sapersters a răspuns:

Poate simte ceva pentru tine? mai special, cu ceilalți elevi cum se comportă? doar ea îți poate răspunde la întrebarea asta

| mentolol a răspuns:

Spune i lu taicato adevaru sau inregistreazo la scoala