| Gabriel_Marcu_1985 a întrebat:

Salut prieteni. happy Ieri mi-a fost luat telefonul pentru ca aveam o casca si ascultam muzica. La finalul programului am mers sa-mi cer scuze si chestii si mi-a inapoiat doar bateria si sim-ul, iar d-mna diriginta mi-a spus ca trebuie sa vin cu un parinte. Faza e ca parintii mei muncesc in timpul saptamanii, iar daca ii spun asta unui profesor sunt sigur ca nu o sa ma creada. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce nu? mai bine iti iau ei telefonul decat profesoara respectiva, tu chiar crezi ca nu vor afla? Mergi la respectiva si spune-i ca nu se va mai intampla, cere-ti scuze spunandu-i ca pe viitor o sa fi atent la ore iar telefonul nu-l vei mai scoate din geanta, ca a fost o prostie din parte ta ce ai facut si ca regreti fapta, nici asta nu vrei sa faci?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este o situatie suficient de grava ca un parinte sa-si ia o zi de concediu fara plata si sa mearga la scoala. Discuta cu parintii tai, unul isi va lua concediu de odihna sau fara plata si va merge sa dreaga prostia majora facuta de tine. Pana la urma, au o responsabilitate pentru tine si daca tu te comporti in halul asta, ei trebuie sa raspunda. Cand ai un astfel de copil, viata este grea ca parinte, trebuie sa faci sacrificii, sa te milogesti, sa te umilesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei alt telefon si poate te inveti minte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sper că ai rezolvat.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Deposedarea de bunuri se se numeste talharie si se pedepseste conform legilor in vigoare, spune-i asta persoanei care ti l-a luat si daca nu ti-l returneaza mergi sa faci plangere la politie

| Gabriel_Marcu_1985 explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Pai in regulamentul scolar, scrie ceva despre telefon? happy

| suntserios a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

Tare ma indoiesc ca la controlat la buzunare si i a luat telefonul cu forta. In mod sigur l a dat de bunavoie. Si eu cred ca sa comportat decent profesorul, avand in vedere ca i-a dat simul si bateria ca sa nu ii citeasca informatiile confidentiale din telefon.

| Gabriel_Marcu_1985 explică (pentru suntserios):

M-a scos la tabla in acel moment, iar telefonul era in geanta, cand a vazut castile.

| momo0988 a răspuns:

Pai de ce nu ceri numarul dirigintei ca parintii tai sa o sune sa ii spuna sa-ti dea telefonul?

| Gabriel_Marcu_1985 explică (pentru momo0988):

Nu vreau ca parintii mei sa fie informati despre asta

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru Gabriel_Marcu_1985):

De ce nu? mai bine iti iau ei telefonul decat profesoara respectiva, tu chiar crezi ca nu vor afla? Mergi la respectiva si spune-i ca nu se va mai intampla, cere-ti scuze spunandu-i ca pe viitor o sa fi atent la ore iar telefonul nu-l vei mai scoate din geanta, ca a fost o prostie din parte ta ce ai facut si ca regreti fapta, nici asta nu vrei sa faci?