| lancerevolution a întrebat:

Salut, pritenei mele i-a venit ciclul pe 13 februarie, acum ar trebui sa vina pe 13 martie, tinind cont ca februarie are 28 de zile, atunci s-ar putea sa vina pe 16 martie?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are un ciclu regulat ar trebui sa-i vina in 12-13 martie

| pietrean a răspuns:

Un ciclul menstrual, considerat normal, ar fi cel care tine intre 26 si 30 zile.Incepe in prima zi de menstruatie si tine pana in prima zi a urmatoarei menstre.Din diferite cauze(raceala, stres, mai sunt de vina si hormonii), se poate intarzia sau sa vina mai devreme, menstra.

| lancerevolution explică (pentru pietrean):

Da, doar 28 de zile a lunii februarie doar nu joaca rol? fiindca in restul lunilor sint cite 30-31 zile, poate din cauza asta sa intirzie?

| pietrean a răspuns (pentru lancerevolution):

Ce ai vrut sa spui prin "doar 28 de zile a lunii februarie doar nu joaca rol?"Nici din restul nu se intelege nimic.
Citeste bine ce am scris! Eu am scris corect si gramatical, in limba romana!

| lancerevolution explică (pentru pietrean):

Luna februarie are 28 de zile, dar nu 30-31!
Iata ce am vrut sa spun, respectiv sint mai putine zile!

| pietrean a răspuns (pentru lancerevolution):

Citeste bine si socoteste la fel, urmarind ceea ce am raspuns!
Nu conteaza ca sunt mai multe zile sau mai putine intr-o luna, ci NUMARA ca babele, daca altfel nu stii sa socotesti!