| Blondiii67 a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si as vrea sa ma transfer din clasa a 8-a la alta scoala din oras. Cei care stiu ii rog sa i mi spuna si mie procedeele unui transfer din gimnaziu, daca trebuie sa semneze ceva ambii parinti sau numai unul. Si inca ceva in clasa in care as vrea eu sunt actual 29 de elevi din 30? Pot preciza undeva clasa in care vreau sau sa rog secretara sa ma repartizeze in clasa dorita?

2 răspunsuri:
| Blondiii67 explică:

Ambii parinti trebuie sa mearga la scoala la care ma mut?

| Furseculsec a răspuns:

Buna! Si eu m-am mutat anul acesta la o alta scoala si singura mi-am ales clasa dar nu stiu cum e acolo... oricum parintii tai trebuie sa mearga la scoala la care vrei sa te muti preferabil cu carnetul tau de note si daca te primeste o sa-ti le dea de completat un formular iar de la vechea scoala trebuie sa-ti ridici foaia matricola. Bafta!