| KolG a întrebat:

am 15 ani si 50 Kg, merg la sala de 3-4 luni si m-am ingrasat aproximativ 1kg... proteine am incercat sa iau decat GFX-9, ceva mai special pentru masa musculara sa creasca mai repede nu stiti?

Răspuns Câştigător
| Taduic a răspuns:

Ai statut de ecomorf. Mananca 2 saptamani ca porcu si o saptamana ca un anorexic. Masa musculara se face atunci cand ai un surplus de vitamine etc. In primele 2 saptamani pui masa musculara si grasime, iar in ultima saptamana dai jos grasimea si ramane masa musculara.
Sfatul meu este ca daca faci sala pentru estetic, mai intai ar fi okay sa ai grasimea corporala in jur de 6~10%.
p.s. nu stiu ce inaltime ai, prin urmare nu-mi pot da seama daca sfaturile pe care ti le-am dat sunt bune.

| KolG explică (pentru Taduic):

Ori ce as manca si cat as manca nu ma ingras...cred ca asa e organismul meu....ma poate afecta asta?
App am 1.70m

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi?

| Mdadragostea a răspuns:

Nu ar mai trebui sa iti proteine si altfel de prostii pentru ca dupa ce te opresti din a le lua iti dispar toti muschii si in plus, degeaba ai carnea umflata daca nu ai forta. Eu iti revomamd sa te apuci de tras de fiare calumea

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mdadragostea):

Serios? Dispar toti muschii?

Ai "carnea umflata" si nu ai forta?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Mdadragostea a răspuns:

Recomand*