| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare destul de intalnita, dar totusi m-ar ajuta un raspuns mai original...
Admir o fată ca să spun așa, nu am ajuns la stadiul de disperare, momentan laughing
Ideea e ca ea mă place ca și prieten, îmi cunoaște caracterul și asta mă mulțumeste, nu vreau mai mult de atât.
Ea are mulți prieteni, băieți mă refer, pe care ii mai ia in brate si mai face glume cu ei, insa ce stiu este că sunt doar glume, de asta sunt 100% sigur, insă ce vreau de la voi este un sfat, sunt gelos puțin când văd chestia asta, cum aș putea să nu mai fiu, deși știu că sunt glume eu nu suport când văd, în schimb și cu mine face, însă m-a cunoscut de puțină vreme

2 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Vrei mai mult de atat,intr-o masura sau alta,daca nu ai vrea,nu ai fii gelos.
Daca te vede ca amic,e foarte greu sa o faci sa te vada ca iubit.
Daca nu vede in tine acele chestii care sa o faca sa te vrea ca si iubit ( ii plac tipii cu un anumit caracter,are si ea,cum ai si tu, anumite preferinte ).
Mai e posibilitatea,in care si ea,sa simta ceva, dar sa se poarte cu tine ca si cu un amic, cum te porti si tu cu ea, ca un amic, dar tu simti ceva si ai vrea sa iti permiti mai multe.Asa poate fii si la ea.Afla asta si tu.

Sau daca o vrei doar ca amica si doar ca amica se poate, impaca-te cu ideea asta si cauta-ti alta.

| Itzhic a răspuns:

Daca vrei mai mult de la ea spune-i, nu o sa iti citeasca gândurile. Invit-o in oras si vorbeste cu ea despre ce simti si ca vrei mai mult de la ea. Daca o sa lasi sa treaca mai mult timp intri in friendzone rau de tot... Si daca nu vrea asta e, macar ai incercat. Curaj nu o lasa sa treaca pe langa tine fara sa faci nimic. Bafta!