| silvian12 a întrebat:

Am o problema cu pc-u.Am instalat registry cleaner,am dat o scanare,si o sters erorile, iar acum nu pot deschide nici un fisier.Cand dau click pe el,imi arata o serie de programe cu care sa il deschid. Ajutati-ma va rog, dau funda.

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Da cum se numeste mai exact programul? de obicei inainte de a curata reigstrii programele fac un back-up. ti-a sters intrarile din registri cu tipurile de fisiere. cand dai click pe un fisier si iti apare fereastra, selectezi programul (daca nu e in lista dai browse si-l cauti), jos selectezi "Always use selected program to open this cand of file" si "OK" (in felul asta seteaza din nou programul respectiv pentru a deschide tipul de fisier respectiv cu el)

| silvian12 explică (pentru al3xander):

Nu ma lasa sa selectez always use selected.

| al3xander a răspuns (pentru silvian12):

Este cumva vreun fisier fara extensie? (de exemplu "C:\fisier" in loc de "C:\fisier.ext")

| silvian12 explică (pentru al3xander):

Sunt fisiere precum google chrome, internet explorer, si setupurile.

| al3xander a răspuns (pentru silvian12):

Cred ca este din cauza unui virus care a stricat asocierea fisierelor exe (executabilele) si lnk (shortcuturile). incearca Exe Fix si LNK Fix de-aici http://www.dougknox.com/xp/file_assoc.htm

| jogabonito a răspuns:

Poate le-ai sters de tot aia e naspa incearca sa mergi la programu care vrei sa-l deschizi in program file si nu la icoana de pe dekstop sa vezi daca merge