| Alexutsa_2737 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fete mai mult. Eu recent m-am indragostit de un baiat si azi am vorbit cu el si mi-a spus ca el ar fi de acord sa fim impreuna cu conditia sa le spun alor mei si sa fie de acord. Cum sa ii spun ammei mele sa ma lase sa fiu cu el? Ca mama il poate convinge si pe tata sa ma lase sa fiu cu el. Dar mai ales cum sa ii spun mamei mele ca sunt indragostita de el?

9 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Pai eu i-am spus mamei mele cam asa ceva: " Mama iti spun si eu ceva...da` nu te superi nu? De 3 saptamani sunt cu X si imi doream sa stii de la mine si sa nu afli de la altii pentru ca deja stie toata lumea". Mama mea a ramas socata deoarece pe acel baiat il cunoaste foarte bine, dar tot ce mi-a zis a fost asta :"Nu e pentru tine!" si de atunci nu mi-a mai spus nimic, chiar daca au trecut aproape 4 luni straight face

| KaRy a răspuns:

Pai in primul rand daca a zis ca va sta cu tine daca le vei spune si parintilor inseamna ca este un baiat serios, eu zic ca nu ai nimic de pierdut daca ii spui mamei tale, pana la urma este normal sa te indragostesti si il poti invita oricand sa ii cunoasca pe ai tai, cu siguranta il vor accepta. Succes! kiss

| Raizen69 a răspuns:

Ar fi mai simplu sa il prezinti pe el parintilor tai decat sa le spui deoarece nu poti sti ce parere vor avea pe moment despre el.

| Alexutsa_2737 explică:

Ammei=mamei

| Alexutsa_2737 explică:

PArintii mei il cunpsc dejalaughing)) si sitiu deja ce fel de persoana este

| Liviu a răspuns (pentru Alexutsa_2737):

Imi e frica de ziua cand voi gasi fata sa ma prezinte parintilor eirolling on the floor Mie ca o sa fuga aia cu zile de mine lol...aoleo,ma bufneste rasul straight face dar nu e rasul meulaughing
Mai mult ca sigur o sa ma simt ca un miel in cusca leilor laughing

| CigarettesAndUnicorns a răspuns:

Sunt sigura ca toti avem o oarecare doza de rusine atunci cand trebuie sa vorbim cu parintii nostri despre sentimente, iubire and stuff like that. sunt sigura ca si ea a trecut prin asta in adolescenta si o sa inteleaga. explica'i ce simti pentru el, povesteste'i despre el, convinge'o ca e un baiat bun si totul o sa fie ok. poate chiar o sa iti ofere anumite sfaturi care te vor ajuta mult in viitoarea relatie

| mayyapink a răspuns:

Pai explica-i mamei tale ce sentimente ai fata de baiatul respectiv si sunt sigura ca te va intelege si o sa te inteleaga si tatal tau, iar apoi spune-i prietenului tau sa se comporte cat mai frumos cu putinta de fata cu parintii taiwinking
succes!winking

| Alle8 a răspuns:

Pai, spune-i mamei tale ca te-ai indragostit de el, povesteste-i despre sentimentele pe care i le porti si spune-i si despre cum este baiatul respectiv: cum se comporta, cum arata, tot ce stii despre el. Apoi, daca spui ca ea il poate convinge pe tatal tau, asa o sa se intample. Plus ca, daca el a vrut ca tu sa ai acordul parintilor inseamna ca este serios, iar asta ii va face pe parintii tai sa accepte sa ai un prieten.
Sper ca ti-am fost de ajutor big grin