Întrebare recomandată | Rapso a întrebat:

Salut TPU!
Am si eu o problema cu facebook-ul, imi poate da cineva o explicatie ceva la aceasta problema?
Sa va explic mai exact ce s-a intamplat. Eram conectat pe cont, vorbeam cu o persoana si d-odata m-a scos de pe cont si nu am mai putut intra si nu stiu ce sa fac... Ma puteti ajuta cu ceva? Dau funda!
Poza cu problema : http://i.imgur.com/H7sSKkn.png

28 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă nu mai poţi intra deloc în cont înseamnă că ţi l-au închis pentru că nu ţi-ai folosit numele adevărat. În cazul ăsta trebuie să faci apel dând mail cu o dovadă a numelui real.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai avut un "prieten" strașnic, fie din listă, fie din afara ei, unul care te-a raportat pentru cont fake, spam etc. Nu a făcut-o un străin, care habar nu avea cine erai, ori cei de la FB, care numai grija ta nu o aveau, ci numai cineva din preajma ta, căruia tu îi acordai (poate) încredere, un zâmbet, ori chiar un prim ajutor, la nevoie.
Dacă îți recuperezi contul ( și cred că o să ți-l recuperezi), schimbă-ți numele, cât și linkul(!), încât să nu mai poți fi găsit...
Și acum, dacă te-ai liniștit, pune-ți mintea la contribuție, gândește-te și vei afla răspunsul. Pardon, făptașul.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva ti-a reclamat contul ca nu au nume adevarat. Trebuie sa iti schimbi numele sau sa iti faci alt cont

| MedionTcO a răspuns:

Buna.Ai fost reclamat de cineva ca fiind un nume fals.Incearca sa aflii cine a facut asta si dupa roaga-l sa-ti stearga reclamatia.

| DirviziuQ a răspuns:

Pai spune acolo. Trebuie sa verifici numele. Facebook cere sa scrii numele adevarat, sau eventual "alinturi" cu conditia ca acesta sa fie derivat din cel adevarat. Daca nu este numele tau adevarat, se considera cont fals iar atunci este blocat. Trebuie sa-ti schimbi numele cu numele tau adevarat sau daca acela este, trebuie sa le arati "dovada". Iti explica acolo ce trebuie sa faci. Bafta

| Rapso explică (pentru DirviziuQ):

Am incercat, nu mi-a iesit nimic, nu mi-a mers... sad

| DirviziuQ a răspuns:

Pai atunci treaba se complica. Ori iti faci alt cont ori ii contactezi iar ei iti vor zice ce dovezi trebuie sa le aduci sa demonstrezi ca e numele tau real. Iar daca nu era, atunci ma tem ca iti iei adio de la cont. Oricum succes si sper sa nu fie ultima varianta.

| Ana00005 a răspuns:

De obicei cand sunt probleme pe fb dureaza.Pe mine nu ma mai lasat sa postez nimic o saptamana fara motiv.Imi srie error.Trebuie sa astepti putin, dupa aia incerci din nou, iar daca nici asa nu merge inseama ca ti-lau suspendat sau inchis.

| suntroman a răspuns:

Poate a fost spart contul schimba parola

| suntroman a răspuns:

Trebui sal deblochezi asa til blocheaza cand ai dat prea multe cereri sau ai pus o poza gen obscena

| suntroman a răspuns:

Sau bifeaza alea si dai get start

| ByBoysMb a răspuns:

Trebuie sa iti schimbi numele iti scrie si acolo " change the name "

| AdriAdrienutza a răspuns:

Cineva a incercat sa intre pe facebook-ul tau si a reusit si ti la spart si nu mai poti sa intri ar trebui sa iti faci alt cont de facebook si acea persoana care la blocat a specificat ca e cu nume fals si ca ai folosit numele anonimului care a spart contul... Funda?

| AdriAdrienutza a răspuns (pentru AdriAdrienutza):

Ei iti vor zice ce dovezi trebuie sa le aduci sa demonstrezi ca e numele tau real. Iar daca nu era, atunci ma tem ca iti iei adio de la cont.

| Methamfetamin a răspuns:

Trebuie sa-ti schimbi numele, deoarece ori nu-i al tau (adica fake), ori ai un nume de genu "l@lPok3rF@ce".
Iti recomand sa pui un nume in formatul: "Prenumele Numele / Numele Prenumele". Sper ca te-am ajutat, succes!winking

| Bryan_Gîrla_1997 a răspuns:

Inseamnca ca nu iti folosesti numele adevarat.
Cumva spionii de ala Facebook stiu numele tau adevarat si vor ca sa il folosesti pe acela "ca sa te poata cunoaste prietenii"
adica schimba-ti numele.

| AlexMhc a răspuns:

POATE ti-a furat cineva contul de facebook de cineva care se pricepe la calculatoare, sau te-a reclamat cineva

| 1Sony1 a răspuns:

Problema e ca poate ti-a spart cineva contul! Daca iti faci un cont nou ai grija cu cine vorbesti! Si cel mai importat nu te imprieteni cu persoane straine acelea pot fii teroristi si altele! Steaza-ti sa vezi doar prieteni pozele si prieteni! Sper ca te-am ajutat!

| Zyperstone a răspuns:

Parerea mea este ca cred ca vrei sa furi identitatea cuiva, incearca sa urmezi pasii de acolo, si poate vei reusi! Bafta

| faranume99972 a răspuns:

Pai trebuie sa scrii numele adevarat sau porecla (dar sa fie asemanator cu numele adevarat), dupa care iti da niste setari si iti dai tu seama ce trebuie facut (mi s-a intamplat).....Sau daca tot nu poti intra atunci iti da un nr. de tel pe undeva si suna acolo sau mai bine scrie un mesaj catre administratorii facebook-ului si plangete de asta si probabil ca ei te vor ajuta. Bafta!
Funda?

| Ralucutzadulcica1999AnimeRaluADELARaluAde1999 a răspuns:

Eu credvca ai fost blocat si dezactivat, si mie mi s-a intamplat.Ar fi trebuit sa-ti trimita in spam la mail mesaj cu codu' de dezactivare dar daca nu l-ai dezactivat tu singur nu cred ca'ti va trimite.

| sbughi112 a răspuns:

Poate ti-a fost spart, si eu am patit-o, pentru mai multe detalii skype sbughi112 big grin

| Geoo999 a răspuns:

Trebuie sa iti scrii numele adevarat>

| anonim20841234 a răspuns:

Fa-ti alt cont.

| costinsmecherul a răspuns:

Cred ca ti-a intrat cineva pe facebook si tia schimbat numele si parola

| DariusAnonim a răspuns:

Poate tea blocat acea persoana

| Victor1984 a răspuns:

Schimbati numele de pe setari si acolo unde scrie nume dai editeaza si apoi scrii alt nume, apoi scrii mai in jos parola si dai deconecteaza-ma de pe alte dispozitive, dai ok si gata.

| ElenaMarinela a răspuns:

Ai o problema cu numele.