| AlexSapphirefull a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor. Vorbesc cu o fata de o saptamana si i-am spus lucruri frumoase cat de mult tin la ea, si din cate vad e cam dificila spune ca nu ma crede dar si ea tine la mine, daca imi poate da cineva un sfat?

Răspuns Câştigător
| VivianneN a răspuns:

Haha, exact prin asta am trecut eu!

Ea se simt nesigură din anumite puncte de vedere : din faptele tale, poate din spusele celor din jur sau într-adevăr e ceva cu ea. Ai putea să te apropii de ea oferindu-i încredere. Încearcă s-o întrebi anumite lucruri pe care nu i le-ar spune oricui, iar din reacția ei o să-ți dai seama de ce reacționează așa.
Un ultim sfat : nu-i repeta des faptul că o placi fiindcă o să-ți dea reject!

Toate cele bune!

| AlexSapphirefull explică (pentru VivianneN):

Ai mare dreptate te rog da-mi un sfat cum s-o abordez ca sunt in ceata

| AlexSapphirefull explică (pentru VivianneN):

Ai dreptate un sfat ceva mi-ar fi de mare ajutor.

| VivianneN a răspuns (pentru AlexSapphirefull):

Of! iartă-mi întârzierea, intru cam rar pe TPU.
Un prim pas ar fi (în caz că e vorba de neîncredere) să-i dovedești cum stau lucrurile, chiar dacă doare. persoana respectivă poate să aprecieze sinceritatea ta sau să te lase cu ochii în soare. totul depinde de cum o abordezi. Trebuie să fi calm, ăsta e un lucru clar.
Un al doilea pas ar fi s-o întrebi diferite chestii, fetelor în general le place chestia asta, dar să nu fie întrebări de genu : "Ce x favorit"! Ceva ce nu o întrebi zilnic. să simtă că ești diferit de ceilalți.

P.S. : Nu insista foarte mult, mă refer în cazul în care o să-ți zică "nu" legat de ceva. încearcă să o înțelegi, dar în cazul că merge prea departe cu negația, întreab-o ce anume o deranjează!
În cazul meu a mers, logic ar fi să meargă și-n al tău.

Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Poi vorbesti de o saptaman cu ea si vrei deja sa simta ceva pentru tine si sa te creada ca o iubesti? Poi e fata cu capul pe umeri ca sa stii, orice fata care vrea o relatie la vrajeala spune din prima ca te iubeste si ca vrea sa fie toata viata cu tine, deci ai rabdare inseamna ca pentru ea o relatie nu e o gluma. Mai dai timp.