| anonim_4396 a întrebat:

credeți că în liceu, dacă nu pot face acea rostogolire ca la circ, sau roata, sau statul în cap sau mai știu eu ce, o să mă înțeleagă profesorul? Adică vreau doar un sfat, am 1, 85 aproximativ și 80kg, nu sunt gras, dar nici băț.Pur și simplu am reușit o singură dată la școală, în clasa a 5-a, atunci nu eram "dita mai calul".Nu știu de la ce poate să fie, în același timp îmi e și frică să încerc, deoarece de fiecare dată când am practicat asta, când să mă dau în față, m-am sprijinit pe cap cu toată greutatea și m-a durut de nu mai știam ce să fac laughing
Niște sfaturi se poate?
Mulțumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Eu am avut o profesoara retardata si iodioata la sport in liceu care a pus 'trambulina' de la capra pe iarba - pamant denivelat in curte. prima data au sarit baietii care au avut probleme, cu o trambulina aranjata in asemenea hal, dar profesoara zicea ca nu e nicio problema ca sa sarim odata! si doi colegi era cat pe ce sa isi rupa ceva! au mai sarit cativa, iar la un moment dat unul, avand in vedre ca era pe pamant si nu era nivelat, si-a supr piciorul jos la glezna in 3 locuri. Abia atunci a realizat idioata ca acea trambulina se pune la loc nivelat, nu denivelat, desi avea la 45 si ceva de ani!
Deci daca simti ca nu esti in stare, zici ca nu poti. Daca nu te crede, te faci ca lesini sau ceva, decat sa patesti lucruri mult mai grave. Nu glumesc, nu vreau sa te sperii, vreau doar ca sa nu mai patesti si tu lucruri groaznice din cauza ca profesorul de sport e retardat.

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru Mayar):

Da e f adevărat...Dar mai e și faza cu colegii, zic că sunt fricos și tot felul

| Mayar a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Ok. hai sa punem altfel problema : gat/picior/mana rupte sau vorbe pe care cu istetime le poti combate? ce alegi?

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru Mayar):

Așa e. Mulțumesc din nou :*

| Mayar a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

Nu ai pentru ce, doar sa ai grija de tine si sa nu te lasi la o profesoara proasta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt convins aca profesorul te va nota daca iti adi interesul sa faci exercitiile respective, macar incearca!
Daca refuzi, va crede ca esti incapatanat si nu vrei sa le faci si te va nota cu 3 sau 4.
Uita-te cu atentie cum faci colegii tai si imita-i, evitand sa te mai sprijini in cap, ca-ti poti rupe gatul!

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sincer nu pot, adică de exemplu, când mă pun în poziția aceea, doar așa să stau fără să mă duc înainte, am impresia că o să mă duc în cap, când mă uit în față