| Kokolina a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei de activitati pentru banchet va rog.
Funda pentru cele mai interesante si mai amuzante.

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Sa jucati Limbo (treceti pe sub sfoara, iar cand ati trecut toti, si se ajunge din nou la primul, coborati sfoara), jucati dansul pinguinului, adevar & provocare, jocul acela cand va puneti in cerc si trece unul in mijloc, merge si il pupa pe obraz pe unul/una la alegere, iar cel pupat trece in mijloc, jocul cu "degustarea" - alegeti un coleg, il legati cu o esarfa la ochi si ii dati sa manance/miroase diverse mancaruri sau bauturi sau fructe, sau orice altceva, si sa iti dea seama ce este, dansati diverse dansuri cum ar fi brasoveanca, hora, etc, luati niste baloane cu heliu, desfaceti balonul si trageti heliu in piept (stii ca ti se modifica/pitigaie vocea cand iei heliu), si daca aveti un microfon la indemana, spuneti cate ceva in microfon dupa ce ati luat heliu, sunt multe, fiti inventivi! Distractie placuta la banchet happy

| znstr a răspuns (pentru znstr):

Si da, uitasem de Karaoke; o ora de karaoke cu toata clasa, eventual sa invitati si profesorii sa cante niste melodii vechi cum ar fi cea cu "Ani de liceu", ar fi chiar amuzant si de neuitat. Costumati-va in diverse personaje (mai multe fete, mai multi baieti), si imitati profesorii, cred ca ar fi ceva neasteptat pentru profesori.

2 răspunsuri:
| adelutzz a răspuns:

Dans, in primul rand dans.
Karaoke
Defilari
Jocuri gen "Ghiceste cine e, doar pipaindu-i fat(z)a"

Umm. Nu prea am idei.