| BitKode a întrebat:

M-am indragostit de o prietena, eu sunt baiat si sunt cel mai bun prieten al ei. I-am spus ce simt pentru ea si ea a zis ca simnte la fel. La scoala ne-am mutat amdoi in banca si ma suna seara sa ma intrebe ce fac, vorbim pe facebook si chesti. Eu in vara trebuie sa fac banchetul si i-am spus ca pana atunci as vrea sa fiu cu ea. Ea a spus sa stau linistit ca o sa fim impreuna 100%, dar la scoala ma lasa sa o i-au in brate si asa, dar mai lasa si pe inca un coleg care nu o place. Am intrebat-o daca simte ceva pentru el si a spus ca il crede un prieten bun. Dar eu sunt gelos, imi e fricia sa nu se indragosteasca de el si eu sa raman ca prostu. Ce sa fac? Oare se va indragosti de el sau va fi cu mine?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa-i spui ce te deranjeaza.(Oricum nu ar trebui sa lase pe nimeni sa o atinga, dar poate ca asa e ea, mai "lipicioasa".) Cred ca ar trebui sa tina seama de ceea ce nu-ti convine (pe buna dreptate) si sa isi schimbe atitudinea fata de celalalt. Spune-i clar ce nu-ti convine. Daca rade si zice ca esti gelsr spune-i ca tu vorbesti serios si ca insisti sa nu-l mai lase pe celalalt s-o atinga.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca vei mai astepta mult, fata se va reorienta. Cat sa astepte ca tu sa o inviti si in oras si sa-i dovedesti ca esti pregatit pentru a avea o relatie cu ea?

| BitKode explică (pentru neutrino):

Pai asta e. eu maine ies in oras cu ea laughing si ma deranjeaza ca eu am spus unui prieten de-al meu si ea i-a spus lu asta. Am intrebat-o de relatie si a zis ca graba strica treaba, ca o sa vine la timpu ei. Ce vrei sa fac acum o stresez 24/24?