| AlexGeo12321 a întrebat:

Mă aflu într-o situație destul de penibilă, mie îmi place de o fată cu care vorbesc de aproximativ 4 luni și i-am spus că o plac acum 3 săptămâni, crezând că și ea mă place deoarece aproape de fiecare dată când vorbeam prin mesaje îmi trimitea pupici și inimioare,dar când i-am spus că o plac ea mi-a spus că mă place doar ca prieten(practic m-a băgat în friendzone). Deatunci am vorbit la fel de mult ca înainte, ba chiar a început să-mi trimită mai multe inimioare și chestii de genul când vorbim.Iar acum o săptămână nu știu cum a venit vorba de Valentine's Day și mi-a spus că ar vrea să-i fac un cadou(eu bineînțeles că nu am putut să o refuz).Noi locuim în niște sate destul de apropiate și îmi tot spune să vin în satul în care stă ea (eu am rude în satul în care stă ea,dar ea nu are rude în satul meu,iar dacă am vrea să ne întâlnim trebuie să merg eu la ea), am fost de 2 sau 3 ori în satul în care stă ea, dar mereu ea a fost plecată și timp de 4 luni noi nu ne-am văzut niciodată față în față. Nu știu ce să fac și ce să cred(mă place sau nu?),oare fac bine dacă îi iau cadou de Valentine's Day deși nu suntem împreună? (nu vreau să văd afirmații de genul că e o profitoare,deoarece mi-a spus că și o ciocolată ar fi deajus,și chiar înainte să-i spun că o plac ea a fost cu un coleg și prieten de-al meu care are părinți înstăriți-el își cumpără numai haine de firmă-,și la început mi-a spus că vorbea frumos cu ea și chestii de genul dar după o săptămână începuse să-și dea aere și mi-a spus că nu putea fi cu unul de genul-concluzie:dacă ar fi o profitoare ar fi rămas cu el
Chiar nu știu ce să fac,eu chiar o plac foarte mult, vă rog dați-mi niște sfaturi.

Răspuns Câştigător
| veronica6747 a răspuns:

Eu cred că cel mai bine ar fi să o inviți la o întâlnire. Dacă zice da, go ahead, ia-i cadou și mergi la ea. Dar dacă zice nu sau evită nu știu ce să zic. Dacă te place o să accepte

| AlexGeo12321 explică (pentru veronica6747):

Am vorbit deja cu ea și i-am spus că în primul weekend din Martie o să vin în satul ei și că vreau să ne întâlnim și ea mi-a spus că și ea vrea să ne întâlnim, aș fi vrut totuși să putem să ne întâlnim chiar de 1Martie dar nu pot din cauza că autobuzul cu care pot să merg la ea pleacă la 13:00 din satul meu și ajunge la 13:30 în satul ei și la întoarcere pleacă la 15:30.În orice caz când o să ne întâlnim o să vreau să clarific odată treabă asta.
Mulțumesc pentru sfat și pentru timpul pierdut și dacă nu te superi îmi poți da niște sugestii pentru cadou pe Messenger, nu mă prea pricep la cadouri.

1 răspuns: