| JamesWatson a întrebat:

Mă puteți ajuta va rog, în curând va fi ziua unei prietene. Va face 18 ani.
Din ce mi-a spus nu își tine majoratul undeva "special". Va fi o masa cu prieteni, în fine nu am idee ce cadou/codouri să ii iau.
Știu că e prietena mea și că ar trebui să știu, doar ca acum face 18 ani e nu stiu sa spun as vrea să fie ceva special. Nu se machiază și nici haine nu vreau să ii cumpar, e putin mai plinută și nu am vobit cu ea niciodata despre diminesiunea hainelor sau ce i-ar placea. Și chiar nu vreau să ii iau ceva ce să o faca să se simta prost.
Cei care ati mai fost la persoane care au facut 18 ce cadouri ati luat?
Puteti sa imi puneti intrebari despre ea, pentru a ma ajuta in alegerea cadoului.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SiA31 a răspuns:

Atunci i-ai un carnețel personalizat și un stilou cu care să își scrie arta.
Așa îi vei arăta că pui preț pe muncă ei și îți dorești să facă ceva ce o face fericită.

3 răspunsuri:
| SiA31 a răspuns:

Cred că în acest context, vine vorba de personalitatea prietenei tale.
Ce îi place să facă? Ce lucruri o diferențiază de ceilalți?
Poate îi place să citească, și își dorește anumite cărți.
Sau poate îi place să picteze, și atunci, un set mare de acrilice și pânze ar fi perfect.
Poate îi plac florile. Îi poți
face un aranjament din trandafirași mici cu numele ei, sau inițiala.
Poate îi plac bijuteriile. Și atunci, un lănțișor sau o brățară personalizată cu inițialele voastre și un BFF gravat pe acolo, ar fi frumos.
Poate a precizat de-a lungul timpului că și-ar dori ceva anume. Un ceas, un urs uriaș de pluș, orice simți tu că o reprezintă.
Poate un tricou personalizat cu o expresie care o descrie laughing
Eu tind să cred că îi va plăcea orice îi vei lua. Cred că mai important pentru ea este să îi fii alături.
Distracție plăcută și la mulți ani!

| JamesWatson explică (pentru SiA31):

Noi ne-am cunoscut in clasa a 9 la liceul, de arunci si pana acum de ziua ei i-am facut cadou mereu o carte din domeniu psihologiei (preferatele ei) de care imi spune ca si le dorește, plus inca ceva.
Nu aș vrea și în acest an să ii iau tot o carte.
Ii mai place sa scrie poezia

| JamesWatson explică (pentru SiA31):

Mersi

| SiA31 a răspuns (pentru JamesWatson):

Atunci i-ai un carnețel personalizat și un stilou cu care să își scrie arta.
Așa îi vei arăta că pui preț pe muncă ei și îți dorești să facă ceva ce o face fericită.