| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Nu știu cum sa vorbesc cu fetele.Nu înțeleg de ce ele sunt atrase de cei care le schimbă ca pe sosește...în loc sa aleagă băiatul care știe sa iubească și sa le prețuiască.Ele aleg,, bad boy-ul" care doar le folosesc.Am un prieten care e player și mereu găsește cate o fată care sa l iubească și el doar își bate joc.Am 16 ani și n am avut niciodată o prietenă. Stiu ca nu e târziu dar vreau și eu sa am o prietenă cu care sa rad,sa ma îmbrățișez, sa ies prin oraș etc. Faza e ca eu sunt foarte, dar foarte timid.Mereu când prietenul ala al meu îmi zice,, du-te bă la fata aia sa i ceri insta ul" eu n am niciodată tupeu.Mi e frică să nu râdă de mine.Eu sunt și complexat din cauza ca am acnee și asta îmi scade mult încrederea în mine.Nici măcar nu vorbesc cu vreo fată de rușine. Știu ca nu am ce sa pățesc și mereu când vreau sa vorbesc cu ea îmi zic înainte,, n ai ce sa pățești ca e un om ca și tine" iar când ma duc sa vorbesc cu ea ma pierd tot și ma înroșesc.Eu ma consider și urat(mai multe persoane mi-au zis ca nu s urat, eu cred ca au zis asta doar sa nu ma supăr), gras(am 1.83 și 76 kg).

Cum sa prind încredere în mine când vine vorba de fete?
De ce fetele îi preferă pe cei care doar le folosesc și nu aleg un băiat care sa le iubească(în unele cazuri, nu generalizez)?
Cum sa îmi fac o prietenă?

Răspunsul pe care îl consider util primește funda!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca o generalizare prosteasca si inutila!
NU toate fetele sunt proaste si nu toate fetele aleg bad boy, doar pitipoancele proaste si fara creier.

| Crhis a răspuns:

Stai sa iti explic de ce fetele sunt atrase de un din asta "bad boy"
1.Bad boy-ul mereu va fi mereu impunator si direct si chestia asta le place la fete, ca baiatul sa fie direct
2.Indiferenta daca ma crezi sau nu aceasta indiferenta le atrage cel mai mult pe fete deoarece esti mai misterios si le faci sa fie mai curioase.
Gasesti si fete de genul care sa doreasca imbratisari etc. Dar iti zic eu ca una "bomba" nu se va rezuma la un singur baiat pentru ca asa este adolescenta te indragostesti te rezindragostesti etc. big grin asa ca te rog eu frumos incearca sa ceri la o fata pe care o placi insta-ul pentru ca nu ai nimic de pierdut si chiar daca rade nu te cunoaste tu nu o cunosti mai bine actionezi decat sa stai sa te gandesti "pai daca rade de mine" "pai daca ma face ciudat", nu exista asa ceva.

| AlexOrlando23 a răspuns (pentru Crhis):

E mai ușor de zis... față în față ma pierd și nici sa vorbesc nu mai sunt în stare.Pe net chiar știu sa vorbesc cu fetele dar față in față e jale

| Crhis a răspuns (pentru AlexOrlando23):

Nu te mai pierde, fa excat cum faci si pe net

| SaraB a răspuns:

Nu te mai desconsidera, probabil ca fetele sunt problema aici, nu tu!
Crede-ma când va veni timpul o sa îți găsești o prietena care sa te aprecieze pentru ceea ce ești.Nu te schimba doar pentru ca fetele asta vor.Fi tu însuți, e cel mai important.