| trocki1238238409238409 a întrebat:

SALUT TPU! Sunt clasa a 12-a și îmi place o fata de clasa a 9 a. O stiu inca din clasele 5-8 dar atunci nu prea ne vedeam. Acum ne salutam mereu cand trecem unul pe langa celalalt si mai ales, mi se pare ca mereu zambeste ca ma vede. Chestia e ca am auzit cand treceam pe langa ea, ca mai vorbea cu o fata si fata aia a intrebat-o daca eu sunt baiatul de care ii place. Evident ea nu a raspuns fiindca am fost si eu pe acolo. Deci nu stiu ce ar trebui sa fac. Cum ar trebui sa interactionez mai mult cu ea din moment ce nu am prea vorbit. Cu ce ar trebui sa incep? Faza e ca la liceu nici nu o sa prea mai am cand sa o vad fiindca noi, cei de clasa a 12-a, am terminat si faptul ca nu o sa o mai vad imi lasa un gol pe dinauntru. Deci ce e de facut?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu rămâi cu gol pe dinăutru, spune-i ce ai scris aici.

| trocki1238238409238409 explică (pentru sadrian46):

Nu am curajul și nici nu știu cum

| sadrian46 a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

Dacă nu ai curajul, ai nevoie să eliciți să provoci acest curaj. Te pot ajuta să reușești asta cu o tehnică NLP numită Cercul excelenței. Ca să te învăț să o aplici, am nevoie de contact telefonic cu dta.
Iar ca să știi cum, asta vei exersa în direct cu ea.
ITrimite un mesaj personal sau o felicitare.

| Levington a răspuns:

Da-mi insta-ul ei si numele tau si ii spune eu ce ai scris aici! Dai o bere rece si iti fac eu lipeala!?