| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU, va rog am nevoie de un sfat/ajutor.
Deci hai sa va explic, sunt baiat, am aproape 18 ani și sunt dependent de oglinda/aspectul meu fizic.
Ma uit și de 100ori pe zi în oglinda sa vad cum arat,cum imi sta parul chiar dacă sunt doar eu in casa și n-am niciun gand de plecare, imi place sa fiu perfect, parul meu sa fie perfect, ma simt mai rau ca o fată.
Mai ales cu parul meu este problema imi place sa fie perfect, imi fac baie și de 2ori pe zi pe cap ca să-mi pot aranja parul cum imi place mie și deseori nu-mi iese cum vreau eu si ma frustrez foarte tare pe chestia asta.Nu stiu care e problema dar simt ca e o problema destul de grava. Mi-ati fi de mare ajutor dacă m-ati putea ajuta cu un sfat ceva, mulțumesc frumos comunitate!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde.te scurt cu pierdut in parti ca sa nu te mai preocupe frizura si cum sunt asezate firele.

| anonimul0724 explică (pentru anonim_4396):

Arat naspa tuns scurt

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimul0724):

Atunci du.te la un salon si fa.l cret. Fiind cret nu se va mai misca de.a moaca, si oricum parul cret se stie ca sta mai dezordonat.

| anonimul0724 explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca parul meu e ondulat spre cret si ma enervează ca uneori sta prea dezordonat