| xToTheZx a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, am si eu o problema. Titlul problemeu este "Dragoste". M-am certat cu prietena mea, ea este din alt judet si suntem impreuna de 8 luni jumatate. Sambata a fost ocupata deoarece trebuia sa mearga la o nunta, mi-a spus sa o sun la ora 8 dar nu a putut sa raspunda, duminca nu a intrat pe mess si nici luni. eu am sunat-o luni. si cand am intrebat-o ca de ce nu a intrat duminica si luni pe mess. a spus ca a asteptat sa ma sune. dar altadata a intrat pe mess sa imi lase mesaj. Mie nu mi-a convenit ca a iesit mereu prin parcuri sau cand s-a dus la strand deoarece m-am ingijorat ca sa nu pateasca ceva.Ea are 15 ani.Iar azi cand am sunat-o a spus ca e in parca cu varul ei si cu doua prietene. I-am spus ca sa ne despartim,sa vad cum reactioneaza ca sa vad daca ma mai iubeste. Ea a zis ok,ne despartim. Dupa care a inchis, am tot sunat-o dar a inchis, pana la urma a raspuns un baiat care era varul ei si mi-a spus sa o las in pace pe ea ca nu mai vrea nimic de la mine. Eu i-am spus la varu

5 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Acea fata nu tine la tine! Daca reactioneaza asa sunt 2 cauze posibile: 1 nu se arata vulnerabila 2 nu tine la tine...Las-o ca nu merita efortul!

| xToTheZx explică (pentru RubyDonnahue):

Da,dar ma simt si eu vinovat crying pentru ca m-am enervat ca mereu vrea sa iasa afara si la strand. Ce parere aveti? daca ma iubea cu adevarat atunci nu vroia sa se desparta de mine chiar daca eram doar eu de vina?thinking

| RubyDonnahue a răspuns (pentru xToTheZx):

Intr-adevar daca te iubea cu adevarat nu se despartea de tine dintr-un motiv asa stupid! Las-o ca nu merita!

| Srobert a răspuns:

Iti spun sincer ca asta e o alta dovada a faptului ca relatiile la distanta nu tin...Incearca sa nu te mai gandesti la ea, e doar o fatahappy distreazatehappy

| xIuliia a răspuns:

Deci imi pare foarte rau pentru tine pe de o parte dar pe de alta parte ma bucur fiindca se vede ca ea are alte preocupari si nu prea te-a iubit scuze ca iti spun asta dar asa pare cand citesti aceasta chestie. Eu zic sa iti gasesti o fata de treaba care sa te iubeasca si preferabil sa fiti din acelasi oras :X Funda? puppy dog eyes