| BlackBMW a întrebat:

Am o problema. Am 16 ani si sunt mic de statura si foarte slab. 1.65 si 45kg. Tatal meu a fost la fel pana in clasa a 10a si fratele meu la fel, apoi au crescut brusc(1.85m). Credeti ca o sa cresc la fel? Influenteaza negativ daca ma apuc de sala?

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Buna!
Nu poate sa ghiceasca nimeni viitorul cu exactitate. Cert este ca, orice este posibil. De aceea tu trebuie sa fii multumit de tine asa cum esti. Nu e vina ta ca esti prea mic sau prea slab. Desigur, poti sa te apuci de atletism si poti manca mai mult, dar astea nu vor ajuta daca asta e natura ta.
Daca ai rude inalte, asa cum ai spus, sunt sanse mari sa cresti si tu asa. Din cate stiu baietii cresc pana la 18 ani.
Orice s-ar intampla, nu dispera pentru ca intotdeauna vor exista persoane care sa te iubeasca si sa te aprecieze. Trebuie sa te faci remarcat pentru ce stii tu cel mai bine sa faci si sa fii un baiat serios. Iti spun asta pentru ca asta te va ajuta sa scapi de anumite complexe de inferioritate. Strangand admiratie te vei ridica mai multe decat cei de 1, 85winking
Ganbatte! (=noroc!) Sper ca te am ajutat

| BlackBMW explică (pentru DiyanAndorea):

Desigur, nu ma deranjeaza foarte tare, insa daca stau langa o persoana mai grasa de aceeasi inaltime, par copil de 12 ani pe langa el. Si cum ai zis si tu, asta e, cine ma place asa cum sunt de bine, cui nu-i convine e liber sa-si aleaga alt prieten.

| DiyanAndorea a răspuns (pentru BlackBMW):

Hehe imi imaginez ca putem arata alfel prin compararea cu alte persoane. Poate ca avantajul tau e ca vei arata mai tanar decat esti de faptwinking you are special happy Ah si mersiii pentru fundita! :*

4 răspunsuri:
| Helenaisdrug a răspuns:

Daca nu te apuci de sala o sa incepi sa scazi si in inaltime si in greutate, pana o sa fi cat boc...

| Ilies_Mihai_1996 a răspuns:

Pana acum un an de zile ma regaseam si eu eu in postarea ta. Eram mic si slab cel mai mic de statura din clasa. Si tot miracolul s-a intamplat in vara anului 2017 am crescut brusc si in inaltime si in greutate. Acum am 16 ani si 1.85 si in fiecare luna si inca mai cresc, nu stiu pana candhappy.
Asa ca nu dispera, ai sa cresti, fiecare creste in mod diferit.
Bafta la crescut.