| vmalex21 a întrebat:

Salutare.Cam cât durează acomodarea cu ochelarii de vedere pentru miopie? Ce fel de rame ati recomanda, din plastic sau metal?

3 răspunsuri:
| timidu89 a răspuns:

2-3 saptamani chiar mai mult dureaza acomodarea. O sa ai dureri de cap o perioada, dar ii dai jos si dupa 20-30 minute ii pui iar. Daca ii porti permanent e mai bine de metal. Depinde si daca iti permiti sau de cat esti dispus sa dai pe ei. Eu am de titan, am avut de plastic sau metal si mi s-au indoit.

| vmalex21 explică (pentru timidu89):

Mersi pentru raspuns.Pretul nu e o problemă, nu ma zgarcesc cand vine vorba despre sanatate.Am o miopie de -2, in ultimii 2 ani nu am purtat aproape deloc, am incercat lentilele si m-am ales cu o conjuctivita, doctorita mi-a interzis sa le mai port, am totusi nevoie de corectie.Cum sunt ochelarii din titan? Sunt acei ochelari fara,, rame,, sa spunem asa? Am inteles ca sunt mai ușori, am fost in optica si mi-au arătat o rama de la Silhouette, într-adevăr nu era tocmai ieftina.

| timidu89 a răspuns (pentru vmalex21):

Au rama din titan. Eu am dat 300 lei pe ei acum 2-3 ani. Acum probabil sunt mai ieftini happy M-am urcat pe ei s-a indoit ceva dar inca sunt buni.