| MihaiPescaru a întrebat:

Salutare la toata lumea. Scurt si la obiect...se poate pune o placa video ddr5 pe o placa de baza "asustek p5vd2- vm se". Precizez ca placa de baza are o placa video ddr2, pe langa altele 2 gb de ram, procesor 2. 20gh/...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Interfata nu este asa de importanta atata timp cat cele doua se potrivesc ( in cazul tau PCI-e).
Importanta este frecventa. Placa ta de baza suporta frecvente de pana la 800 Mhz iar placa video de pana la 3600-3900. In acest caz ea (placa video) nu va putea lucra la performanta maxima din cauza ratei reduse de transfer. Parerea mea: nu are rost daca nu schimbi placa de baza, procesorul si memoriile.

1 răspuns:
| MihaiPescaru explică:

Ok.multumesc